Araba Hangi Otoparka Çekildi?

Arabam çekildi nerede olabilir?

Arabam Nereye Çekildi SMS Tüm hatlardan SMS olarak PARK yazıp boşluk bırakarak ARAÇ PLAKASI’nızı yazıp 1550’ye SMS gönderebilirsiniz. Bu sorgulama kullanıcılara 2 TL’lik bir ücrete mal oluyor.

Araba çekilirse ne olur?

Otoparka gitmeden kullanıcıların kimlik belgeleri ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Ceza İşlemleri Büro Amirliği’ne gitmeleri gerekiyor. Oradan alınan çıkış belgesi ile otoparktan araçlar teslim alınabiliyor. Çekme esnasında oluşabilen hasarlar kasko poliçesi kapsamında teminatlandırılıyor.

Bursa çekilen araçlar nereye gider?

Çekilen araçlar, Yediemin Otoparklarına getiriliyor.

Trafik çekicileri kime ait?

Hatalı park eden aracı çekme yetkisi sadece Trafik Vakfı’nda. Ancak sivil çekiciler de vatandaşın aracını otoparka çekiyor.

Araba Cekilince ne kadar ödenir 2021?

Buna göre park yasağına uymadıkları için çekilen araçlara ödenecek ücret 130 ₺’den 160.05 ₺’ye çıkarıldı. Park yasağı haricindeki araç çekmelerde 5 kilometreye kadar araç çekme ücreti 100 ₺’den 160,05 ₺’ye yükseltildi. Kilometre başına 5 ₺’lik çekme ücreti de 9.6 ₺’ye çıktı.

Baglanan motoru alınmazsa ne olur?

Trafikten men edilerek Cikcilli Beldesi’nde bulunan otoparkta muhafaza altına alınıyor. Motosikletler, Milli Emlak Genel Tebliği’ne göre 4 ay içerisinde işlemleri tamamlanarak sahipleri tarafından teslim alınmadığı takdirde Mal Müdürlüğü’ne devrediliyor.

Araç neden yediemine çekilir?

Herhangi bir sebeple iflas etmiş, senetlerini ödeyememiş ya da herhangi bir sebeple borcunuzu ödeyememiş kişilerin arabaları bu yediemin otoparklarına çekilir. Bunun sebebi ise daha önce bahsettiğimiz icralık araçların tek bir otoparkta yoğunluk yaratmasının önüne geçilmesidir.

You might be interested:  FAQ: Engelli Raporu Ile Araba Nasıl Alınır?

Trafik çekici ücreti ne kadar?

Hatalı park cezalarında çekici ücreti: 120 TL’lik araç çekme ücreti ödenir. Ödemeyi aracınızı yediemin parkından aldığınız zaman otoparka yapabiliyorsunuz. Otopark ücreti: Çekilen araç için diğer bir kalem ise aracın götürüldüğü parkta ödenecek park etme ücretidir 1 günlük ücret 15 TL’dir.

Araba çekme cezası ne kadar?

Hatalı park cezası tutarı son yıllarda hep artış göstermektedir. Son olarak 2021 yılında hatalı park cezası 144 TL olarak belirlenmiştir. Eğer aracınız otoparka çekilmiş ise trafik vakfına 110 TL tutarında bir para ve otopark ücreti ödeyerek ek cezayı ödemiş olacaksınız.

Eskişehir çekilen araçlar nerede?

1- www.egm.gov.tr adresinde yer alan “TRAFİK CEZASI ve OTOPARK SORGULAMA” modüllerinde otoparka çekilen araç sorgulama işlemlerini yapılabilmektedir.

Trafik Vakfı nereye bağlı?

Vakfın Merkezi Yazışma adresi; Fulya Mahallesi, Büyükdere Caddesi, Hanımkadın İş Merkezi No:60/5 Mecidiyeköy-Şişli/İstanbul olup, bu adres Yönetim Kurulu kararı ile değiştirilebilir.

Araç başındayken araç çekilir mi?

Bugün de İçişleri Bakanlığı’ndan gelen habere göre çok önemli bir genelge yayımlandı. Artık aracı olanlar için “aracım çekilir mi acaba?” derdine son. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre araçlar artık trafik düzenini etkilemediği sürece parka çekilmeyecek sadece para cezası yazılacak.

Araba ne zaman çekilir?

Karayolu Trafik Yönetmeliği 119. maddesine göre, başka araçların giriş çıkışı engelleniyorsa, toplu taşıma araçlarının duraklarına 15 metre mesafede, dönüşlerde, ikinci sıra park ederek trafiğin akışı engelleniyorsa, sağlık kuruluşlarının, kamu binalarının, emniyetin, itfaiyenin araçlarının giriş çıkışları

Park Yasakları Nelerdir?

Park Yasağı Nerelerde Uygulanır?

  • Geçiş yolları üzerinde ya da önünde durmak,
  • Yangın musluklarının etrafında bulunmak,
  • Kamu hizmeti için yolcu taşımacılığı yapan belediye otobüsü gibi araçların duraklarının olduğu bölgenin 15 metre önünde ya da arkasında park etmek,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *