Araba Kaportası Nasıl Parlatılır?

Araba kaportası ne ile silinir?

Sert telli fırça kullanmaktan kaçınmanız da arabanızın dış yüzeyinde çizik oluşmasını engeller. Arabanızı yıkarken kaportayı önce temiz suyla ıslatın. Ardından köpüklü suyu kaportaya dökün ve köpüğü fırçayla tüm dış yüzey üzerine yayın. Sonrasında temiz suyla tüm yüzeyi durulayın.

Araç torpidosu ne ile temizlenir?

AutoClub Uygulama Merkezlerinde torpido ve plastik aksam temizliklerinde Ph derecesi 9 olan Polytop Araç İçi Temizleyici kullanılmaktadır. Bu uygulma sırasında ayrıca özel fırçalar, mikrofiber havlu ve Polytop Plastik Temizleyeyici ve Koruyucu (Mat) da kullanılır.

Arabanın içi nasıl parlatılır?

Araba İç Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak aracınızın içerisinde bulunan paspas, koltuk kılıfı (varsa) gibi ürünleri çıkarın.
  2. Oto süpürgesi ile aracınızın zeminlerini ve koltukları süpürün.
  3. Mikrofiber bez ve iç cephe temizleyici ürünler yardımıyla tozları alın, aracın içini temizleyin.

Aracın boyası nasıl korunur?

Güneş ışığında uzunca süren araçların kaportalarında lekeler, boya yanıkları oluşabiliyor. Bu sebeple araçlarınızı gölge alanlara park etmeniz ya da araç üzerine branda örtmeniz tavsiye ediliyor.

Araba gövdesi ne ile temizlenir?

Otomobilinizin gövdesini boya temizleme kili ile parlatın Bunu ucuza halletmenin iyi yollarından birisi arabanızın gövde boyası üzerinde boya temizleme kili kullanmak. Çünkü kil arabanızın üzerindeki yapışkan maddeleri toplayarak ona parlak bir görünüm kazandırıyor.

You might be interested:  FAQ: Araba Farı Nasıl Parlatılır?

Araba yıkarken hangi deterjan kullanılmalı?

Bulaşık deterjanı araba jantlarını ve camlarını temizlemek için idealdir. Bulaşık deterjanı, yollardan dolayı oluşan kir tabakasını, kalıntıları ve tuz lekelerini temizleyerek arabanızın daha iyi görünmesini sağlar. Bu alanları düzgünce temizlemeniz için birkaç yararlı ipucuyla karşınızdayız.

Torpido Bakımı Nasıl Yapılır?

Araç içinde ki tüm Vinly, bakalit, deri yada plastik yüzeylere GLOBOWAX DRY 14 Torpido bakım sütü piskürtülerek, mikrofiber bez ile fazla bastırmadan yumuşak dairesel hareketlerle ürün iyice yedirilerek ve üstünde kalmayacak şekilde yayılır.

En iyi torpido temizleyici hangisi?

Sonax Xtreme Torpido Temizleyici Matt Sonax, oto temizleme ve bakım konusunda dünya liderlerinden biri. Sonax Xtreme Torpido Temizleyici Matt ise temizliği hissettiriyor. Ürünü kullanmaya başladığınız andan itibaren aracınızın ne kadar kirli olduğunu görebilirsiniz.

Torpidoya vazelin sürülür mu?

Aracın Radıo-Cd/Kaset Calar Bölgesi ve Komple Direksiyon Ve sag Airbag torpıdo Heryeri İçin VAZELİN ile bir singer ile silmenizi tavsiye ederim. Hem Besler Çatlamasını Önler Hemde Goruntu Farkını parlaklıgı goreceksınız Ayrıca Kokulu Vazelin ise Koku da yaymakta.

Plastik ne ile parlatılır?

Aracın tüm plastik aksamlarını deri koltuklarını ve birçok yüzeyi parlatıp beslemede çok ucuz bir ürün olan sıvı vazelin çok iyi iş yapmaktadır. Parlaklığın yanı sıra eskimesini önler daha dayanıklı bir hale getirir.

Aracın içini nasıl temizlenir?

Araba taban halısı temizleme için özel oto halı yıkama şampuanı veya oto halı temizleme spreyi ürünlerini kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünün kullanma talimatını okuyarak uygulayın. Sprey ise, bölgeye doğrudan püskürtün. Konsantrasyonlar gerektiği gibi seyreltilerek kullanılmalıdır.

Araba koltuğu ne ile temizlenir?

Deri koltukları temizlerken çamaşır suyu vb. ağartıcı özelliğe sahip kimyasal maddeleri kesinlikle kullanmayın. Deri araç koltuğunuzu temizlerken vazelin kullanabilirsiniz, temiz bir bez ya da sünger üzerine az miktarda vazelin sürerek koltuklarınızı silebilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Araba Yağı Ne Zaman Değiştirilir?

Araç güneş yanığından nasıl korunur?

Balmumu Yöntemi. Arabaların dış yüzeyini kavurucu güneşten korumak için sıcak bal mumu yöntemini uygulayabiliriz. 40°C ve 90°C’ de eriyebilen bal mumu aracın yüzeyine uygulandığı zaman toz, ultraviyole ışınlar, asit yağmuru, tazyikli su ve kimyasal ilaçlara maruz kalan araç yüzeyini korumayı başarıyor.

Boya korumanın üstüne cila atılır mı?

2- Boya korumanın performansını artırmak ve devamlılığını sağlamak için düzenli aralıklarla hızlı sprey wax veya cila uygulayın.

Araba da güneş olmaması için ne yapmalı?

Özellikle uzun süre güneş ışınının altında kalan araçlarda, sıcak bölgelerde görülen güneş yanıkları çok ciddi ve derin boyutlarda değilse pasta ve cila uygulaması yapılarak yanıklar giderilebilir. Pasta uygulaması ile yüzeyde yer alan hasarlı katmanı aşındırarak altta bulunan sağlam boya katmanı ortaya çıkarılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *