Araba Nereye Çekildi?

Arabam nereye çekildi telefon?

Arabam Nereye Çekildi SMS Tüm hatlardan SMS olarak PARK yazıp boşluk bırakarak ARAÇ PLAKASI’nızı yazıp 1550’ye SMS gönderebilirsiniz. Bu sorgulama kullanıcılara 2 TL’lik bir ücrete mal oluyor.

Plaka ile arabam nerede?

Ücretli bir sorgulama türü olan SMS ile araç sorgulama işlemi için aracın plakasını bitişik bir şekilde yazıp (34XYZ34 gibi) 5664’e yollayabilirsiniz. Bu sorgulama ile aracın hasar geçmişini öğrenebilirsiniz.

Bursa çekilen araçlar nereye gider?

Çekilen araçlar, Yediemin Otoparklarına getiriliyor.

Çekilen araba nasıl alınır?

Otoparka gitmeden kullanıcıların kimlik belgeleri ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Ceza İşlemleri Büro Amirliği’ne gitmeleri gerekiyor. Oradan alınan çıkış belgesi ile otoparktan araçlar teslim alınabiliyor. Çekme esnasında oluşabilen hasarlar kasko poliçesi kapsamında teminatlandırılıyor.

Trafik Vakfı nereye bağlı?

Vakfın Merkezi Yazışma adresi; Fulya Mahallesi, Büyükdere Caddesi, Hanımkadın İş Merkezi No:60/5 Mecidiyeköy-Şişli/İstanbul olup, bu adres Yönetim Kurulu kararı ile değiştirilebilir.

Bir aracın kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim?

kimlik kartı, edevlet şifresi ya da internet bankacılığı yolu ile giriş yapılabilir. Sayfaya girdikten sonra eHizmetler bölümünden Emniyet Genel Müdürlüğü seçilir ve ” Araç Plaka Sorgulama” bölümünden sorgulama işlemi başlatılır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Succe Araba Nasıl?

Plaka Sorgulama nerede olduğunu nasıl öğrenirim?

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden araç plaka sorgulama işlemi için, egm.gov.tr internet sitesine giriş yapılır. ”Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama ” bağlantısı açılır. Ad, soyad, doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası bilgileri eksiksiz olarak yazılır.

Plakadan aracın kime ait olduğu nasıl öğrenilir?

Araç plaka bilgilerini sorgulamak için 5664 numarasını kullanabilirsiniz. Böylece kısa bir süre içerisinde plaka numarasından sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz. Yine plaka kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek konusunda da pratik bir yol bulmuş olursunuz.

Bir arabanın geçmişini nasıl öğrenirim?

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS projesi ile kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, araç detay bilgilerini, eksper raporuna göre değişen parçalarını Turkcell, Türk Telekom, Vodafone “5664”e mesaj atarak sorgulayabilirler.

Aracım hangi Yedieminde?

Otoparka çekilen araç sorgulaması için “PARK (BOŞLUK) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye SMS gönderdikten sonra aracınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Baglanan motoru alınmazsa ne olur?

Trafikten men edilerek Cikcilli Beldesi’nde bulunan otoparkta muhafaza altına alınıyor. Motosikletler, Milli Emlak Genel Tebliği’ne göre 4 ay içerisinde işlemleri tamamlanarak sahipleri tarafından teslim alınmadığı takdirde Mal Müdürlüğü’ne devrediliyor.

Araç çekme cezası ne kadar?

Son olarak 2021 yılında hatalı park cezası 144 TL olarak belirlenmiştir. Eğer aracınız otoparka çekilmiş ise trafik vakfına 110 TL tutarında bir para ve otopark ücreti ödeyerek ek cezayı ödemiş olacaksınız.

Otoparktan araç çıkarma ne kadar?

Çekilen veya trafikten men edilen araçlar için yediemin otopark ücreti günlük otomobillerde 12 TL’den 16 TL’ye, motosikletlerde 5 TL’den 8 TL’ye, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 12 TL’den 17,6 TL’ye, kamyon-otobüs-tır-iş makinesinde ise 24 TL’den 23.98 TL’ye çıkarıldı.

7 Emin Otopark günlük ne kadar 2020?

Çekilen veya trafikten men edilen araçlar için yediemin otopark ücreti günlük otomobillerde 12 liradan 16 liraya, motosikletlerde 5 liradan 8 liraya, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 12 liradan 17,6 liraya çıkarıldı.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Hangi Araba Markası Daha Iyi?

Araç başındayken araç çekilir mi?

Bugün de İçişleri Bakanlığı’ndan gelen habere göre çok önemli bir genelge yayımlandı. Artık aracı olanlar için “aracım çekilir mi acaba?” derdine son. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre araçlar artık trafik düzenini etkilemediği sürece parka çekilmeyecek sadece para cezası yazılacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *