Araba Sigortası Ne Kadar 2018?

Araba sigortası ne kadar 2020?

Yeni yılda uygulanacak trafik sigortası fiyatları belli oldu. Buna göre otomobil sürücüleri sigortaya en ucuz 709 lira ödeyecek. İstanbul’da hasarsız bir sürücünün en yüksek ödeyeceği prim ise 792 lira. Türkiye genelinde en yüksek fiyatı ise 22 bin 326 lirayla otobüs sürücüsü ödeyecek.

Minibüslerin trafik sigortası ne kadar?

Minibüs: 1. Basamak: 7.142 TL – 4. Basamak: 2.857 TL – 7. Basamak: 2.000 TL.

Trafik sigortası yaşa göre değişir mi?

Araç sahibinin yaşı, kaza yapma riskini etkilemektedir. Bu nedenle 30 yaş altı sürücüler daha fazla sigorta primi ödemektedir. Yine 30 yaş üstü kişilerin ödedikleri sigorta primleri daha azdır. Ancak aracın modeli düşükse yani eski bir araç ise bu durumda zorunlu trafik sigorta primi düşük çıkacaktır.

Araç sigorta fiyatları 2021 de ne olur?

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK) yayımladığı genelge ile 2021 yılı ocak ayından itibaren primler her ay yüzde 1 oranında artırılacak. Buna göre 2021 ‘de otomobillerde en yüksek primi 4 bin 65 lira ile İstanbul’da, 1. kademedeki sürücüler ödeyecek.

Ilk defa araç sigortası ne kadar 2020?

İstanbul’da ilk kez yaptıran 1.344 TL Yeni düzenlemeye göre Türkiye genelinde İzmir, Yalova, Erzurum ve Kayseri baz alındı; yani ortalama kabul edildi ve bu iller için tavan fiyat iyi sürücülerde (otomobilde) 747 lira oldu. Bu şehirlerde yeni araç alanlar 1.358 lira, kötü sürücüler ise 3 bin 995 lira prim ödeyecek.

You might be interested:  Araba Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

2 el araç trafik sigortası ne kadar?

İkinci El Araç İçin Trafik Sigortası Bundan dolayı ikinci el bir araç satın aldığınızda zorunlu trafik sigortası yaptırmak için 15 gün süreniz vardır. Bu arada, aracın önceki sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan trafik sigortasının süresi henüz dolmamışsa bu sigorta 15 gün süreyle geçerli olur.

Ilk araç sigortası neden yüksek çıkar?

Trafik sigortası yapılacak olan aracın herhangi bir kaza sonrası hasar alması araç sahibinin ödeyeceği miktarın daha fazla olmasına neden olmaktadır. Aracın karıştığı kaza sayısı ne kadar çok ise ödemesi gereken sigorta primi de o kadar çok olacaktır.

Araç sigortası ne kadar karşılar?

Trafik sigortası, sigortalı aracın neden olduğu kazalar için, zarara uğrayan kişinin kusur oranına göre tazminat ödemesi yapıyor. Örneğin; bir kaza anında taraflardan biri %30, diğeri %70 oranında kusurluysa, her iki taraf kusuru oranında karşı tarafın hasarını ödüyor.

Karavan trafik sigortası ne kadar?

1-6 yaş araçlar için 2324 TL, 7-15 yaş için 1536 TL, 16 ve daha yüksek yaşlarda 958 TL’dir.

Araç Sigorta ne zaman biter?

Kasko poliçeleri genellikle öğlen 12.00’de başlar ve 365 gün sonra öğlen 12.00’de sona erer. Yani kasko süresi, poliçe ile belirlenen gün başlar ve aksi belirtilmediği sürece tam 365 gün sürer. Ancak burada “artık yıl” kavramına dikkat etmek gerekir.

Trafik sigortası araç yaşına göre değişir mi?

Zorunlu trafik sigortası primi araçtan araca ve araç sahibinin geçmişine, kaza yapıp yapmadığına, hasarsızlık indiriminden faydalanıp faydalanamayacağına göre değişir. Trafik sigortası bedelini etkileyen faktörlerden biri de aracın kaydının hangi ilde olduğu ile ilgilidir.

Trafik sigortası fiyatları neye göre değişir?

Trafik sigortasının fiyatının belirlenmesinde iki önemli kriter var. Birincisi, sürücünün hasar geçmişi; diğeri, aracın hangi ilde bulunduğu. Tavan fiyatta da tüm primler bu kademeye göre belirleniyor. Hasarsız geçen her yıl bir kademe artıyor ve 7. kademeye kadar çıkılıyor, primler de ona göre azalıyor.

You might be interested:  FAQ: Araba Ilk Nasıl Çalıştırılır?

Araç sigortası kime az çıkar?

Araç sigortası nın az çıkması aldığınız hasarsızlık indirimi ile alakalıdır. Aracınıza ait hasar kaydı yoksa ve sigorta basamağı olarak yukarıya çıktı iseniz hasarsızlık indiriminiz yüksek olacaktır. 3 yıl hasar kaydı olmayan araç sürücülerinin basamakları 7’ye çıkar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *