Araba Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT araç detay sorgulama nedir?

Aracınızın daha önce herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını plaka veya şasi bilgilerinden kolayca sorgulayarak öğrenebildiğiniz sistemdir.

Plakadan aracın kime ait olduğu nasıl öğrenilir?

Araç plaka bilgilerini sorgulamak için 5664 numarasını kullanabilirsiniz. Böylece kısa bir süre içerisinde plaka numarasından sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz. Yine plaka kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek konusunda da pratik bir yol bulmuş olursunuz.

Araç sorgulama nasıl yapılır?

SMS ile Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır? Mesaj yoluyla da plakadan araç sorgulama işlemi yapmak mümkün. Ücretli bir sorgulama türü olan SMS ile araç sorgulama işlemi için aracın plakasını bitişik bir şekilde yazıp (34XYZ34 gibi) 5664’e yollayabilirsiniz. Bu sorgulama ile aracın hasar geçmişini öğrenebilirsiniz.

Plaka kime ait sorgulama SMS?

PLAKA SORGULAMA NUMARASI Bunun için Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom kullanıcıları 5654’e SMS göndererek sorgulama işlemlerini yapabilirler. Ancak bu numara ile yapılan kısa mesaj işleminin her sorgulama da 11 TL. tutarı ödenmektedir. Hasar geçmişini sorgulamak için plakayı yazın, 5664’e SMS gönderin.

PTT araç hasar sorgulama nasıl yapılır?

Araç Hasar Kaydı Sorgulaması Nasıl Yapabilirsiniz?

  1. Plaka sorgulatma yapmak için araştırdığınız aracın plakasını birleşik bir şekilde yazdıktan sonra SMS hizmet bedeli ödemek suretiyle 5664’e göndermeniz yeterli.
  2. Mesajı gönderdikten sonra kısa süre içerisinde SMS olarak size bilgi verilir.
You might be interested:  Sık sorulan: Araba Cam Filmi Ne Kadar?

Ücretsiz Tramer sorgulama nasıl yapılır?

Aracın hasar kaydını öğrenmek için aracın plaka bilgisini boşluk bırakmadan yazarak 5664 gönderilmesi gereklidir.

Aracın kime ait olduğunu öğrenme?

SMS ile plaka bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bunun için DETAY boşluk plaka numarasını yazıp 5664’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Bir arabanın geçmişini nasıl öğrenirim?

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS projesi ile kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, araç detay bilgilerini, eksper raporuna göre değişen parçalarını Turkcell, Türk Telekom, Vodafone “5664”e mesaj atarak sorgulayabilirler.

Plakadan borç sorgulama nasıl yapılır?

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Sorgulama SMS (kısa mesaj) aracılığı ile yapılıyor. Telefonumuzun mesaj bölümüne girerek, sorgulama yapmak istediğimiz aracın plaka numarasını, tescil tarihini ve TC Kimlik numaramızı yazarak 1189’a göndermemiz gerekiyor.

Araç ruhsat bilgilerine nasıl ulaşırım?

Araç ruhsat seri numarası, araç ruhsatında yer alan belge seri ve no kısmından veya e-Devlet araçlarım sayfasından “tescil belgesi seri numarası” adıyla yer alan kısımdan öğrenebilir. İlk iki harfi ruhsat seri, kalan rakamalar ise ruhsat numarasını ifade eder.

5664 ne kadar ücret?

5664 güvenli, kolay ve hızlı sigorta sorgulama yapılabilen bir mobil servis sistemidir. 5664 ile kaza, hasar, poliçe, tutanak, mağdur, değişen parça ve araç detay sorgulamaları hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Sorgulama ücreti tüm vergiler dahil 11,00 TL ‘dir.

Şasi No ile hasar sorgulama nasıl yapılır?

Her SMS sorgulaması için kullandığınız operatör fark etmeden 8,50 TL ücret alınmaktadır. Şase numarası ile sorgulama: ‘Şaseden hasar sorgulama ‘ için ‘ HASAR ‘ yazıp boşluk bırakıp ‘S’ yazıp ‘ ŞASE NUMARASI’ girilir ve 5664’e SMS atılır. Yani hasar ve şase numaranız arası ‘s’ harfi yazmalısınız.

You might be interested:  Soru: Çizilen Araba Nasıl Düzelir?

E devlet araç sorgulama nasıl yapılır?

E DEVLET İLE PLAKA SORGULAMA NASIL YAPILIR? Emniyet Genel Müdürlüğü menüsünü açarak “Araç Plaka Sorgulama ” bölümünü seçtikten sonra sizden istenilen bilgileri girerek plaka sorgulaması yapabilirsiniz.

Bir aracın kaç kez el değiştirdiği nasıl öğrenilir?

İkinci el araç satın almayı niyet eden vatandaşların satın alacakları aracın kendilerinden önce kaç kez el değiştirdiğini SMS ile öğrenmeleri mümkün. Bunun için Detay boşluk plakayı yazıp 5664’e mesaj atmanız yeterli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *