FAQ: Araba Lastikleri Nasıl Parlatılır?

Lastikleri en iyi ne parlatır?

Marketten alacağımız kolanın içerisine şeker katıp karıştırdıktan sora bunun sprey şişesine koyup lastiğimize sıkmak ta lastik parlatma yöntemlerindendir. Elma sirkesi kendi başına bir lastik parlatıcıdır. Tıraş köpüğü de lastik parlatmak için güzel netice veren bir formüldür.

Lastik parlatıcı nasıl kullanılır?

Yıkama işleminden sonra lastiklerin kurumasından sonra “Divortex Car Care “Red Shine” lastiğe püskürtülür ve bir sünger vasıtası ile tüm lastik yanaklarına yedirilerek sürülür. Red Shine uygulanıp kuruduktan sonra, lastikleriniz her zamankinden daha parlak ve daha siyah görünecektir.

Kalıcı lastik parlatıcı nasıl yapılır?

Araba lastik parlatıcı yapmak için bildiğimiz içecek kolayı içerisine bir küp şeker koyarak eritip lastik parlatıcı sprey olarak kullanabilirsiniz. Evde lastik parlatıcı nasıl yapılır konusunda diğer bir öneri elma sirkesi sürmektir. Elma sirkesini sürüp kurumasını bekleyin.

Lastik Parlatıcı zararlı mi?

Lastik parlatıcı süt zararlı mı sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Laboratuvar testlerinden geçirildikten sonra otomobil dünyası için satışa sunulan lastik parlatıcı süt otomobil lastiklerine de zarar vermiyor.

Lastik ne ile temizlenir?

Lastik temizliği esnasında şampuan kullanılabilir. Tazyikli su ile yumuşattığınız araba lastiklerini, şampuanlı suyu ile fırçalayabilirsiniz. Bazı lastiklerin içinde taşlar oluşmuş olabilir. Taşların temizlenmesi için sivri bir çubuktan destek alabilirsiniz.

Evde jant nasıl temizlenir?

Jant Nasıl Parlatılır? Öncelikle hortum yardımıyla tazyik verilerek kirlerden arındırılıp durulanan jantlar kuru bir bez yardımıyla kurulanmalıdır. Kirden arınan jantın tüm yüzeyine jant cilası sürülmelidir. Jant cilası kuruduktan sonra jant fırçası yardımıyla tüm jant ovalanır.

You might be interested:  Sık sorulan: Araba Modifiye Nerede Yapılır?

Lastik parlatıcı ne işe yarar?

Tüm lastik parlatıcı ve koruyucu ürünlerimiz, lastiklerinizi UV ışınlarından koruyarak, lastiklerinizin kahverengileşmesini önler, lastiklerin eskime süresini uzatır ve ardında siyah ve parlak bir görünüm bırakır.

Araba lastiğine ne zarar verir?

Ozon kaynaklarından uzak turun: Floresan ampuller, elektrikli ısıtıcılar, elektrik motorları lastiğe zarar veren ozon gazı yayarlar. Ozon gazı lastikte çatlamalara sebep olur. Yere 10 cm Mesafeli Depolayın: Lastiklerinizi uzun süreli depolarken zemine en az 10 cm mesafede ve dik şekilde yerleştirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *