FAQ: Araba Silecek Sesi Nasıl Kesilir?

Sertleşen silecek nasıl yumuşatılır?

Bunu bilmeyen birçok kullanıcı istemeden de olsa her otosunu yıkadığında sileceklerini silme gibi bir alışkanlığı da varsa kendi eliyle sileceğinin ömrünü kısaltmaktadır. Sertleşen silecek lastiğine bebek kremi sürmek lastiğin yumuşamasını sağlayacaktır.

Silecek lastikleri nasıl temizlenir?

Eğer silecek lastiğinizin koruyucu yüzeyi zedelenmiş veya yıpranmışsa ve lastiği değiştirecek yeterli zamana sahip değilseniz hemen bir kurşun kalem ucu alıp (tercihen 2B), toz haline getirip lastik sileceğin cama temas eden yüzeyine elinizle iyice yedirin. Sonra suyla artık tozları temizleyin.

Araç cam sileceği ne zaman değişir?

Cam Silecek Lastikleri 1 veya 2 yılda bir mutlaka değiştirilmesi gerekir. Cam silecekleri özellikle en çok kış aylarında işimize yaramaktadır.

En kaliteli silecek hangisi?

Önerilecek en kaliteli silecek lastiği markaları internette tarafsız kullanıcı yorumlarına göre hiç şüphesiz BOSCH ve Valeo Silecek olacaktır. Özellikle Valeo markası sahip olduğu dayanıklılığı belgelenmiş silecek lastiği malzemesi sayesinde, çok çabuk olumlu yorumlar almıştır.

Sileceklerin bittiğini nasıl anlarız?

Öncelikle, sileceklerinizin bir ayarlamaya ihtiyacı olup olmadığını görmek için silecek kollarını sıkmayı veya gevşetmeyi deneyin. Ayarlamadan sonra hala gıcırtı duyuyorsanız, sileceklerinizi değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Silecek ömrü kaç yıl?

Bütün silecekler için kullanma şartlarına göre 1-3 yıl arasında ömrü vardır.

You might be interested:  Sık sorulan: Araba Nasil Durdurulur?

Silecek motoru arızası nasıl anlaşılır?

Silecek Motoru Arıza Belirtileri

  1. Sileceklerin Programlanandan Daha Yavaş Hareket Etmesi.
  2. Sileceklerin Tek Hızda Sabit Çalışması
  3. Silecekler Hareket Etmiyor.
  4. Silecekler Çalışırken Bazen Duruyor.
  5. Silecekler Doğru Hizada Durmuyor.
  6. Uğultu Sesleri.
  7. Özetle;

Muz Tipi silecek ne demek?

Space Silecek – Muz Tipi (Kauçuk) 70mm – Unv. * Yeni nesil araçlarda kullanılmaya başlanan, BANANA modeli silecek süpürgeleri eski tip sileceklere oranla 4 değil 20 noktadan cama oturmaktadır. Bu cam üzerindeki silme oranını yükseltmektedir. * Cama tam oturarak mükemmel bir silme sağlar aracınızın camında iz bırakmaz.

Araba silecek ömrü ne kadardır?

Sileceklerin belirli bir kullanım ömrü yoktur. Hava ve yol şartları ile kullandığınız silecek lastiklerinin kalitesi kullanım ömrünü belirler. 1 kez değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Araç sileceği alırken nelere dikkat edilmeli?

Malzemenin kaliteli olması: Silecek yapımında kullanılan ve özellikle yıpranan parçaların kaliteli olması önemlidir. Silecek lastiği kauçuk malzemeden yapılırsa uzun ömürlü olacaktır. Ürün çeşitliliğinin olması: Alacağınız silecek markasının birçok araç için farklı model ve tiplerde üretim yapıyor olması önemlidir.

Silecek süpürgesi nedir?

Siz aracınızı sürerken cam temizleme görevini silecek süpürgeleri üstleniyor. Araba silecek süpürgesi, hem ön hem de arka sileceklerde yer alıyor. Silecek koluna raylı sistem ile kolayca takılıp sökülebilen süpürgeler, ihtiyaç duyulduğunda kolaylıkla değiştiriliyor.

Inwells silecek kaliteli mi?

bu fiyata göre kaliteli silecekler. getz aracım için kullanıyorum gayet güzel,sessiz ve iz bırakmadan siliyor. önceki yıllardan bu yana ınwells marka silecekleri tercih ediyorum. uygun fiyata kaliteli ürün. hiç düşünmeden alın derim, tavsiye ederim.

Retrofit silecek nedir?

Bosch Aerotwin Retrofit; Üst seviye fiyat/performans dengesine sahip muz silecek serisidir. Sadece çengel tip silecek koluna uyumludur.

Aerotwin silecek nedir?

Bosch Aerotwin Silecek, ADAC ön sileceği testinde en beğenilen silecek lastiği olmuştur. Kusursuz temizlik sayesinde mükemmel netlikte görüntü sağlar. Eski tip sileceklere oranla %40 daha uzun ömürlüdür. Ultra sessiz silme performansına sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *