FAQ: Bozcaadaya Araba Ile Nasıl Gidilir?

Bozcaada araba ile gezilir mi?

Aracınızla feribottan adaya indikten sonra trafiğe açık 2 cadde seçeneğini kullanarak arabanızı belediyenin ücretsiz park yerlerinden birine koyabilir, sonra otelinize yürüyerek gidebilirsiniz. Sonrasında merkezde araç kullanmak yok, merkez dışındaki plajlara tabiki arabanızla gidebilirsiniz.

Bozcaada ya arabayla nasıl gidilir?

ARABAYLA. Çanakkale Boğazı’nı geçtikten sonra Geyikli- Bozcaada tabelalarını takip ederek yaklaşık 50 dakikada Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. – İzmir yönünden gelirken, Çanakkale’ye uğramadan, Ezine ve Geyikli tabelalarını takip ederek iskeleye ulaşabilirsiniz.

Istanbul Bozcaada hangi yol?

İstanbul ‘dan Bozcaada ‘ya ulaşım için iki farklı yol var; Yenikapı’dan arabalı feribotla Bandırma’ya geçip, Biga, Çan, Bayramiç Kara Yolu üzerinden Ezine’ye gelmek ve oradan da Geyikli’ye ulaşıp, Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’nden, Bozcaada ‘ya ulaşmak.

Bozcaadaya arabasız nasıl gidilir?

Arabasız Bozcaada’ya Gitmek İçin; Eğer arabanız yok ise Çanakkale Otogarı’ndan her yarım saatte bir kalkan Geyikli Koop.minibüslerine binerek yaklaşık 45 dakikada Ezine Geyikli kasabasına ulaşabilirsiniz. Çanakkale Geyikli otobüs fiyatı 20 TL’dir. Geyikli Koop. sefer saatleri için tıklayınız.

Bozcaada’da arabasız gezilir mi?

Bozcaada içi ulaşım tatilden beklentinize göre şekilleniyor. Eğer “sadece merkezde takılmak bana yeter” derseniz arabasız çok rahat gezebilirsiniz. Adanın merkezi küçücük, bir saatte her yeri bitirebilirsiniz. Bozcaada minibüsleri Mayıs-Eylül ayları arasında Ayazma Plajı ve Habbele Koyu’na sefer düzenliyor.

You might be interested:  Soru: Soğuk Havalarda Araba Nasıl Çalıştırılır?

Bozcaada araba yasak mi?

Her ne kadar ada merkezinde araç kullanımı yasak olsa da Bozcaada tarzı kaybolmanın mümkün olmadığı küçük adaları keşfetmek için araç kullanımının çok keyifli olacağının unutulmaması gerekmektedir. Bozcaada ‘da sadece 1 adet benzin istasyonu var.

Bozcaada feribotu nereden kalkıyor?

Ezine otogarından Geyikli sahiline dolmuşlarla yaklaşık yarım saatte ulaşabilirsiniz. Geyikli iskelesinden kalkan Geyikli Bozcaada feribotu ile 30 dakika gibi kısa sürede Bozcaada ‘ya ulaşabilirsiniz.

Bozcaada arabalı vapur ne kadar?

Bozcaada Feribotu Araçla Geçiş Ücretleri 2020 Bu durum hem yayalar hem araçlar için geçerlidir. Bozcaada feribot ücretleri 2019 yılında güncel tarife ile Gestcart öğrenci 2,5 TL, yolcu 11 TL, otomobil 110 TL, Gestcart indirimli yolcu 9 TL’dir.

Istanbul’dan Assos a nasil gidilir?

İstanbul ‘dan Assos ‘a arabayla gelmek için Çanakkale Boğazı’nı geçmeniz gerekiyor. Bunun için farklı noktalardan feribota binerek karşıya geçebilirsiniz. Karşıya geçtikten sonra Ezine-Ayvacık üzerinden Assos ‘a yaklaşık 1 saatte ulaşabilirsiniz. Arabayla İstanbul – Assos 6-7 saat, İzmir- Assos 3-4 saat uzaklıkta bulunuyor.

Istanbuldan çanakkaleye en kolay nasıl gidilir?

İstanbul Anadolu Yakası’ndan Çanakkale’ye gitmek istiyorsanız, öncelikle İzmit ve ardından Bursa yolunu takip etmeniz gerekiyor. Bursa’dan sonra sırasıyla Karacabey ve Bandırma’ya ulaşacaksınız. Çanakkale merkeze ulaşmak için ise Biga ve Lapseki’yi takip etmeniz yeterli. Toplam yolculuğunuz yaklaşık 7 saat sürecek.

Çanakkaleden istanbula feribotla nasıl gidilir?

Şuan için bu tarz hizmet veren bir feribot maalesef bulunmamaktadır. Çanakkale ‘ den feribot ile Eceabat’a geçip, sırayla Gelibolu, Keşan, Malkara, Tekirdağ üzerinden İstanbul’a ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Bozcaada arası feribot kaç saat?

( Feribot yaklaşık 30 dakikada adaya ulaşmakta.) Bazı yol bilgileri ise şöyle: Çanakkale – Bozcaada -Geyikli Feribot İskelesi arası yaklaşık 55 kilometre ve 1 saat sürmektedir. İzmir – Bozcaada -Geyikli Feribot İskelesi arası yaklaşık 290 kilometre ve 4 buçuk saat sürmektedir.

You might be interested:  Hybrid Araba Ne Demek?

Tatil için Gökçeada mı Bozcaada mı?

Gökçeada, Bozcaada ‘ya oranla üç, belki dört kat daha büyük bir ada. Adaya girdiğinizde fark edeceğiniz üzere ada çok güzel fakat Bozcaada kadar rengarenk değil. Daha çok sade bir güzelliği var. Biraz daha nezih bir yer de diyebiliriz.

Istanbul Bozcaada otobüsle kaç saat?

İstanbul Geyikli ( Bozcaada ) otobüs seferleri, sefer düzenleyen otobüs firmaları, sefer süreleri ve saatleri ile bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. İstanbul Geyikli ( Bozcaada ) arası en ucuz otobüs bileti 145 TL’dir. İstanbul Geyikli ( Bozcaada ) arası en kısa otobüs seferi 6 saat 30 dakika sürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *