FAQ: Full Paket Araba Ne Demek?

Araba full paket nedir?

Aracın paket paket özellikleri bulunur tüm özelliklerin bulunduğu araçlara ve artıdan bayide özellik eklenenlere full + full denir. En boş paketlere boş denir. Tüm özelliklerin bulunduğu artıdan özellik eklenmeyen araçlara full denir. Orta paket olan araçlara sonradan özellik eklenirse dolu denir.

Arabada boş paket nedir?

Eğer baktığınız otomobilde sis farı yok ise o otomobil boş paket versiyondur. Ancak bazı başlangıç paketlerinde sadece sis farı ücreti ödenerek bu donanım eklenebiliyordu.

Aracın hangi paket olduğunu nasıl anlarız?

Donanım paketlerini öğrenmek için Türkiye Sigortacılar, Reasürans ve Emeklilik Şirketler Birliği (TSB) kasko değer listesini kontrol etmek pratik bir seçenektir. Burada aracın model ismi ve motor hacmi ile donanım paketlerini görebilirsiniz.

Baz paket ne demek?

Rahat Konuşma Baz Paket ile aylık her yöne 50 dakika konuşabilirsiniz. Paketten, son 30 günde yeni tesis/numara taşıma ile gelmiş veya faturasızdan faturalıya geçmiş veya bireyselden kurumsala devredilmiş faturalı hatlar faydalanır.

Arabada donanım ne demek?

“ Donanım ” kelimenin tam anlamıyla arabanızın süslemelerine atıfta bulunabilse de donanım paketi seviyesi ( donanım paketi de denebilir), belirli bir yapılandırmaya sahip belirli bir modelin versiyonudur.

Araçta opsiyonel donanım ne demek?

Bir araçta bulunması zorunlu olmayan ama sürüşü çok daha keyifli ve güvenli kılan tüm özellikler opsiyonel donanım olarak tanımlanır. Bunun dışında günlük hayatta da sıklıkla kullanılan bu kelime, bir kişinin zorunluluğa değil tamamen isteğe bağlı olan beklentiler demektir.

You might be interested:  Soru: 17000 Liraya Hangi Araba Alınır?

Comfort paket ne demek?

Araç kredisi ile periyodik bakım masraflarının tek bir ödeme planı altında müşterilere sunulmasıdır. Konfor Paket ‘ini Skoda marka araçlarda kullanabilirsiniz.

Sanruflu ne demek?

Halk arasında araba sanrufu olarak da bilinen bu terimi tavan penceresi olarak çevirmek mümkün. Elektrikle çalışan ve pratik bir kullanıma sahip olan sanruflar, tek bir dokunuşla açılabiliyor. Kademeli olarak açılan bu cam bölmelerde dilerseniz pencereyi tamamen açabilir veya küçük bir aralık bırakabilirsiniz.

Ruhsatta tipi ne demek?

Araç Tipi (D2): Bu bölüm tamamen üretici ile alakalı olup, devletin belirlediği bir ifade değildir. Resimde örnek verdiğimiz araç ise bir VW Polo. Dikkat edilecek olursa Araç Tipi karşılığı, şaşe numarasının ortasında yer alan 2 harf yani AW ile doldurulmuş (kırmızı işaretli).

Aracın modeli nerede yazar?

Araç şasi numarası, kaput altında ya da motor üzerinde de yazıyor olabilir. Bazı araçlarda plakalık kısmında gizlenmiştir. Bazı durumlarda bagaj altında, stepnenin bulunduğu bölümün yan taraflarında da yazıyor olabilir. Şasi numarasının, teker boşluklarına yazılmış olduğu modeller de mevcuttur.

Bir arabanın kaç beygir olduğunu nasıl anlarız?

Aracımın Beygir Gücü Nerede Yazar? Aracınızın ruhsatında araç şasi ve motor numarası tescil numarasının bulunduğu sayfada aracınızın KW cinsinden gücü yazmaktadır. Buradaki bilgi en doğru bilgidir. Burada belirtilen KW gücü sabit katsayı (1.36) ile çarpılarak HP ye çevrilebilir.

Araç güvenlik paketi ne demek?

Sürekli gelişim gösteren teknoloji ve bilimin nimeti olan araçlarda güvenlik paketi adından da anlaşılacağı üzere hem aracı hem de şoförü anlık tehlike arz edebilecek durumlarda en az hasarla kurtarmaya yönelik geliştirilen sistemlerdir.

Arabada Comfortline ne demek?

Comfortline paketlerde ekstra olarak gelen radyon ekranı genişliği, jant büyüklüğü, kol dayama, aydınlatma ve iç mekan yaşam alanı malzeme kalitesi daha düşük Trendline paketlere göre daha zengindir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Otomatik Vites Araba Yokuşta Nasıl Kalkar?

Sıfır araç alırken zorunlu trafik sigortasını kim öder?

Sıfır araç satın alındığında veya ikinci el araç devredildiğinde araç sahibi tüm yükümlülükleri üstlenmiş olur. Böylece sigorta işlemlerini gerçekleştirmek de aracın yeni sahibinin sorumluluğundadır. Trafiğe çıkmadan önce zorunlu trafik sigortasının yaptırılması gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *