Hızlı Cevap: Araba Fitili Ne Ile Yapistirilir?

Araba kapı fitili nedir?

Kapı fitilleri aracınızdaki konforunuzu etkileyen ve kapı kilit sisteminin güvenli olarak çalışmasını sağlayan, deforme olması nedeniyle değiştirilebilen kapı sistem elemanıdır. Kapı fitilleri rüzgar sesini, yol sesini ve arabanızın gövde şasesinin esnemelerine yardımcı olabilen kauçuk parçadır.

Araç kapı fitili ne ise yarar?

Bu lastik fitiller her araçta farklı olarak motor kaputu altında, bagaj kapağı altında ve kapıların kenarlarında boylu boyunca saran darbe ve ses sönümleyici absorbe elemanıdır. Asıl görevi araç üzerinde oluşan titreşim ve akustiği en düşük seviyede sağlamaktır.

Kapı fitili neyle yapışır?

Yırtık bölgeye bisikletçilerden temin edebileceğiniz Şam biyeli slikon vasıtası ile yapıştırabilirsiniz.

Z fitil nerede kullanılır?

Genellikle araç kapı kenar ve altlarında kullanılmaktadır.3M bantları ile yapıştırılarak kullanılır.Uygulamadan önce yapıştrılacak bölgeyi temizleyiniz.Kaliteli kauçuk malzemeden üretilmiştir. Dilediğiniz uzunlukta alabilirsiniz.

Araba kapı fitili nasıl yumuşatma?

Kapı fitillerinii şişirip yumuşatan en iyi ürün silikon spreydir. Tercihen Würth veya başka marka kullanılabilir. İkincisi ise elle saf vazelin yedirmektir.

Çelik kapı fitili ne ise yarar?

Kapı ve pencere fitilinin sayısız faydası arasında dışarıdaki gürültüyü engelleme özelliği de bulunuyor. Yıpranan fitil bu işlevi de yerine getiremiyor. Ayrıca fitil artık hava akımını önleyemeyeceği için dışarıdaki toz ve kiri de bir süre sonra içeri taşır.

Kauçuk ne ile yapıştırılır?

Polin Rub-x 6009 ve Polin Rub-x 6007 çift komponentli poliüretan esaslı karo kauçuk yapıştırıcılarıdır. Kauçuk zemin kaplama malzemelerinin beton, mdf, sunta, metal gibi yüzeylere yapıştırılmasında kullanılabilir. Gün ışığı, sudan ve dış etkenlerden etkilenmemesinden dolayı yapıştırma özelliğini uzun süre kaybetmez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *