Hızlı Cevap: Araba Kaputunda Ne Var?

Arabanın bagajında neler var?

Araba Motor Parçaları

  • Motor Bloğu.
  • Pistonlar.
  • Krank Mili.
  • Eksantrik Mili.
  • Silindir Kapağı
  • Triger Kayışı

Arabanın ön kaputu neresi?

Kaporta, araçların sac bölümüne verilen isimdir. Arabayı kaplayan sac yapı, kabinin dış kısmını oluşturur. Aracın motorunun bulunduğu açılır kapanır kaput bölümü de halk arasında “kaporta” olarak adlandırılabilir; ancak kaporta, aslında aracın tüm dış kasası anlamına gelir.

Araba kaput ne demek?

Otomobil, kamyon gibi motorlu taşıtlarda motoru örten açılır kapanır biçimde yapılan kapak.

Ehliyet sınavında arabada kimler olur?

DİREKSİYON SINAVI TEMEL BİLGİLERİ Sınavlarda görev yapmak üzere, M.E.B. her bir araç için ikişer kişiden oluşan sınav değerlendirme komisyonu atamaktadır. Sınava, yanınızda komisyon üyelerinden biri, arka koltuklarda ise M.E.B. dan diğer komisyon üyesiyle birlikte direksiyon öğretmeniniz oturmaktadır.

Ehliyet sınavında hangi durumlarda kalınır?

Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda panellerine yeterince intibak edemiyor. Vites değiştirme becerisi zayıf.

Kriko ve bijon anahtarı ne işe yarar?

Aracı kaldırmaya yarayan alet ise krikodur. Tekerlerdeki somonları gevşetip sıkmaya yarayan mekanik alet ise bijon anahtarıdır. Her araçta kriko için kullanılabilecek profil üzerinde alanlar bulunmaktadır.

You might be interested:  Soru: Araba Fobisi Nasıl Yenilir?

Arabanın ön paneli neresi?

Araçlarda tamponun arkasında farları, yedek su deposunu, radyatörü, hortumları vs. tutan genellikle plastik ve bakalitten üretilen parçaya ön panel adı verilir. Ön panel iki ucundan podyeye bağlıdır. Genellikle aracın aksesuarlarını taşır ve bazı araçlarda tampon vidaları da ön panelde olabilir.

Kaput neden sökülüp takılır?

Kaput Neden Sökülüp Takılır? En sık işlem gören parçalar arasında kaput yer alıyor. Genellikle önden kaza durumunda kesin hasar gören bu parça için raporda sökülüp takılmış yazılması birçok anlama gelebilir; Kaput hasar görmüş, sökülerek dışarıda onarılmış olabilir.(boya kalınlığından anlaşılacaktır.)

Motor kaputu ne demek?

Araba kaputu, arabanın motoru ve diğer unsurlarını harici faktörlerin olumsuz etkisinden koruyan bir vücut detaydır. Kaput bir başlık süsü, başlık kepçesi, güç çıkıntısı veya silecek jetleri içerebilir.

Kaput ne demektir kısaca bilgi?

Otomobil, kamyon gibi motorlu taşıtlarda motoru örten açılır kapanır biçimde yapılan kapak, kaporta.

Argoda kaput ne demek?

Argoda kaput ne demek? ( argo ) Hiçbir sınavı verememek, bütün sınavlarda başarısız olmak.

Kapıları değişik araba alınır mı?

Üye. Sadece kapı değişimiyse önemsiz. Yandan çıkar gelir vurur, park manevrası yaparken gelip vururlar, hatta vurma değil derin sürtmelere bile kapı değişen servisler olabiliyor. O taraftan sert bir darbe alıp kapı dışında yerlere zarar vermediyse, alınır.

Ehliyet direksiyon sınavında 4 kez kalanlar ne yapacak?

Direksiyon sınavında 4 defa başarısız olursanız kursa, direksiyon eğitim ücretini ödeyerek ve zorunlu direksiyon eğitim saatinizi doldurarak 4 defa daha sınava girme hakkı kazanırsınız.

Dururken hangi sinyal verilir?

Kalkış yapmak için sola sinyal veriniz. Not: Kalkış için sola, durmak için sağa sinyal verilmelidir. Dönüşlerde dönülen yöne göre dönüş sinyallerini veriniz. Fren pedalına basarak el freni çekili ise indiriniz.

You might be interested:  2.El Araba Piyasası Ne Durumda 2018?

Direksiyon sınavından geçmek için kaç puan almak gerekir?

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *