Hızlı Cevap: Araba Kimin Üstüne Kayıtlı?

Plakadan araç sahibi bulunur mu?

Plaka sorgulama işlemi sayesinde aracın, rengi, modeli, çalıntı olup olmadığı, belge tarihi gibi bilgilere ulaşılabilir. Gizlilik ilkleri nedeniyle tek başına plaka numarası araç sahibine ulaşmanızı ve sorgulama yapmanız açısından yeterli değildir.

Plakanın kime ait olduğunu öğrenme?

Plaka sorgulama numarası ne? Araç plaka bilgilerini sorgulamak için 5664 numarasını kullanabilirsiniz. Böylece kısa bir süre içerisinde plaka numarasından sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz. Yine plaka kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek konusunda da pratik bir yol bulmuş olursunuz.

Plakadan araç sahibi sorgulama öğrenme nasıl yapılır?

SMS ile Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır? Mesaj yoluyla da plakadan araç sorgulama işlemi yapmak mümkün. Ücretli bir sorgulama türü olan SMS ile araç sorgulama işlemi için aracın plakasını bitişik bir şekilde yazıp (34XYZ34 gibi) 5664’e yollayabilirsiniz.

Plaka sorgulama nasıl yapılır?

Plaka sorgulatma yapmak için araştırdığınız aracın plakasını birleşik bir şekilde yazdıktan sonra SMS hizmet bedeli ödemek suretiyle 5664’e göndermeniz yeterli. Bu sayede aracın plakası değişmiş olsa bile, eski hasar bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bir arabanın geçmişini nasıl öğrenirim?

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS projesi ile kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, araç detay bilgilerini, eksper raporuna göre değişen parçalarını Turkcell, Türk Telekom, Vodafone “5664”e mesaj atarak sorgulayabilirler.

You might be interested:  Sık sorulan: Hangi Araba Hangi Segment?

Adıma araç olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Adıma Kayıtlı Araçları Nereden Öğrenebilirim? Adınıza kayıtlı tüm araçların listesine ve bu araçlara ait sigorta, ceza, borç, muayene gibi tüm bilgilere e-Devlet araçlarım sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Plaka Sorgulama nerede?

Emniyet Genel Müdürlüğü ile araç plaka sorgulama işlemi, “www.egm.gov.tr” internet sitesinden yapılır. İnternet sitesine girdikten sonra “Trafik Cezası Sorgulama ve Otopark Sorgulama ” bağlantısına tıkladıktan sonra, gerekli bilgileri girerek araç plakası sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Ücretsiz Tramer sorgulama nasıl yapılır?

Aracın hasar kaydını öğrenmek için aracın plaka bilgisini boşluk bırakmadan yazarak 5664 gönderilmesi gereklidir.

Siyah plaka kime ait?

Resmi Araç Plakası Resmi hizmete tahsis edilmiş ambulans ve itfaiye gibi araçlarda siyah plakaları sık sık görmek mümkün. Siyah zemin üzerine beyaz karakterlerin yazılı olduğu bu tip plakalar bakanlıklar, belediyeler ve bu kurumların müdürlüklerine ait kamu taşıtlarında kullanılıyor.

Bir aracın ilk sahibini nasıl öğrenebilirim?

Araç sorgulama işleminin yapılması için SMS atılması gereken numara 5664 olacaktır. 5664’e yazılmak üzere sorgulamaya tabii olacak aracın plakası doldurularak mesaj gönderilir. Böylelikle araca ait sorgulamaları elde edebilir hasar kaydı bilgilerine de yine buradan ulaşabilir.

5664 ne kadar ücret?

5664 güvenli, kolay ve hızlı sigorta sorgulama yapılabilen bir mobil servis sistemidir. 5664 ile kaza, hasar, poliçe, tutanak, mağdur, değişen parça ve araç detay sorgulamaları hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Sorgulama ücreti tüm vergiler dahil 11,00 TL ‘dir.

E devlet araç sorgulama nasıl yapılır?

E DEVLET İLE PLAKA SORGULAMA NASIL YAPILIR? Emniyet Genel Müdürlüğü menüsünü açarak “Araç Plaka Sorgulama ” bölümünü seçtikten sonra sizden istenilen bilgileri girerek plaka sorgulaması yapabilirsiniz.

PTT araç detay sorgulama nedir?

Aracınızın daha önce herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını plaka veya şasi bilgilerinden kolayca sorgulayarak öğrenebildiğiniz sistemdir.

You might be interested:  FAQ: Araba Hızı Nasıl Ölçülür?

Araç detay sorgulama nedir?

Araç Detay Sorgulama Servisi Nedir? Aracın markası, modeli, trafiğe çıkış tarihi, kaskolu ve kaskosuz dönemi, yürürlükte kaskosu olup olmadığı, plaka veya araç türü değişimi olup olmadığı, hangi illerde tescil kaydının olduğu, son sahiplik süresi bilgilerini öğrenebileceğiniz bir servistir.

Araç plaka sorgulama kaça gönderiliyor?

Araç plaka sorgulama ve tramer hasar kaydı sorgulama işlemleri otokontrol 5664 SMS servisi üzerinden yapılmaktadır. Aynı zamanda online yapacağınızı bu işlemleri nereden yapacağınızın bilgisi haberimizde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *