Hızlı Cevap: Kayıp Araba Anahtarı Nasıl Bulunur?

Arabanın anahtarını kaybettim ne yapmalıyım?

Anahtar kaybolduysa oto anahtar ustaları aracın kilidine veya kontak yuvasına göre bir anahtar yapıp size teslim edebilir. Eski bir otomobiliniz varsa burada işiniz bitiyor. Ancak arabanızda immobilizer varsa yeni yapılan anahtarın aracın anahtar kodu ile bağlantı kurmasını sağlamanız gerekiyor.

Araba anahtarı yaptırmak ne kadar?

Kabaca söyleyecek olursak, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasındadır. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkacaktır.

Yedek anahtarı olmayan araç alınır mı?

Topçu, ” Yedek anahtarının olmaması aracın risk içermesine sebep olur. Vatandaşların, ikinci el otomobil alındığında aracın hafızasında kaç tane anahtar olduğunu yetkili bir anahtarcıda öğrenmeleri gerekiyor. Arabanın hafızasındaki anahtarların hepsi araç sahibinde ise sıkıntı yoktur.

Kontağa göre anahtar yapılır mı?

Araba anahtarı kayıp ise; Aracın kapıları kilit ise kapıları açılacak Kontağın sökülüp kontağa göre anahtar yapılacak immobilizer beyni sökülerek çip yapılacaktır. Yedek anahtarınız varsa araba anahtarı kopyalama yapan bir anahtarcıya, yanınızda ruhsatınız ile giderseniz maksimum 1-2 saate tamamlanır.

Immobilizer anahtar kopyalama ne kadar?

Arabanın marka modeliyle doğru orantılıdır eski modeller direk masa üstü el cihazlarıyla yapılabilen türden ise 75.00 Lira yanında sallanan uzaktan kumanda bulunuyor ise artı olarak 50.00 Lira eğer üretim aşamasında uzaktan kumandası var ise orjinal olarak yapılacaksa 175.00 lira 200.00 Lira yüksek modellerde 650.00

You might be interested:  Eski Araba Lastikleri Ne Yapılır?

Yedek anahtarını kaybettim kasko karşılar mı?

Ek teminatın alınması kaydıyla, Kasko poliçesi ile sigortalı aracın anahtarının kaybolması ve/veya çalınması halinde araç güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan kilit sisteminin değiştirilmesi, anahtarın kopyalanması veya yeniden kodlanması masrafları teminat altına alınabilmektedir.

Anahtar çektirmek ne kadar?

Ücretler kullanılan teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. 10 TL ile 250 TL arasında çoğaltma hizmetlerinden faydalanılabilir.

Yedek anahtar nedir?

Yedek anahtar, adı üstünde otomobil anahtarının bir kopyasıdır. Otomobili kilitleyip açabilir. Aynı zamanda çalıştırabilir.

Yedek anahtar arabayı çalıştırır mı?

Aracınızın anahtarına ait gövdenin içerisine gömülü vaziyette olan immobilizer çipi herhangi bir şekilde darbeye maruz kalırsa zarar görecektir. Böyle durumlarda da gayet doğal olarak yedek anahtarınız aracınızı çalıştırmayacaktır.

Yedek anahtar olmazsa ne olur?

Yedek Anahtar Olmasa Olur mu? Satın alacağınız araçta yedek anahtar bulunmaması önemli bir sorundur ve kısa süre içerisinde giderilmesi gerekmektedir. Anahtar eksikliği kasko açısından da bir sorundur. Kasko şirketleri, yedek anahtar yoksa sigorta yapmamakta ya da çalınma sigortasını kapsam dışında bırakmaktadır.

Araba anahtarı nasıl çoğaltılır?

Aracın sahibi acil yedek anahtar istediği durumda arabaya bilgisayar bağlanır, kopyalama işlemi sonucu yedek anahtar oluşturulur. Otomobil anahtarı üzerinden alınan bilgilerin diğerine elektronik bir ortamda aktarılmasıyla oluşturulan kopyalama biçimiyle oto merkezi kilit kumandası çoğaltılabilir.

Araçta immobilizer ne demek?

İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, “düz kontak” yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.

Immobilizerli anahtar nedir?

İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, “düz kontak” yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.

You might be interested:  Araba Ihalesine Nasıl Girilir?

İmmobilizer anahtar nasıl çalışır?

Anahtar ile kontak arasında bağlantı kurularak immobilizer sistemi çalışmaktadır. Elektronik sistemle birlikte çalışan immobilizer sistemi araç sahibinde ki anahtar sistemi ile çalışmasını sağlamaktadır. Immobilizer sisteminde şifreleme sistemi bulunmaktadır. Bu şifreleme doğrudan araç anahtarı ile bağlantılıdır.

İmmobilizer arızası ne demek?

Immobilizer sistemi aracın kontak anahtarının sıvıyla teması, yere sert düşürme yada kullanım ömrünü tamamlaması sebepleriyle sistem arızası çıkarabilir. Eğer ki kontak anahtarını araca yerleştirdiğinizde; Aracın gösterge kadranında immobilizer arıza ikaz ışığının yanıyor olması.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *