Hızlı Cevap: Kredili Araba Nasıl Alınır?

2 el otomobil kredisi nasıl alınır?

Aşağıda yazılı olan evrakları hazırladıktan sonra bir banka şubesine gidip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  1. Gelir beyanı (maaş bordrosu vb.)
  2. Nüfus cüzdanınız.
  3. Satın almak istediğiniz aracın ruhsat fotokopisi.
  4. Araç satın alınmış ise noter satış onayı (Arabayı satın aldıktan sonra çok zaman geçmemelidir.

Taşıt kredisi ile araç nasıl satılır?

Araç kredisi ile alınan aracın satışı ile ilgili başvurulabilecek yollardan ilki kredi borcunu kapatmak. Yeterli nakit paranız varsa kredi borcunun kalan kısmını kapatarak aracın üzerindeki ipoteği de kaldırabilirsiniz. Bu sayede araç artık tamamen sizin üzerinize kayıtlı olur ve aracı satabilirsiniz.

2 el araç için ne kadar kredi kullanabilirim?

Eğer satın alacağınız aracın değeri maksimum 50.000 TL ise çekebileceğiniz kredi tutarı, araç değerinin %70’i kadar olacaktır. Araç değeri, 0 km araçlar için aracın proforma faturasında, 2. el araçlar için kasko bedelinde yazan tutara eş değerdir.

Taşıt kredisi kimlere verilir?

Taşıt Kredisi Genel Şartları

  • Kredi kullanacak kişinin en az 18 yaşında olması,
  • SGK kaydının aktif olması,
  • SGK kaydının minimum 6 aylık olması,
  • Taşıt üzerinde herhangi bir kurum veya kişinin rehin (ipotek) kaydı olmaması,
  • Kredi notunun yeterli seviyede olması,
  • Gelirin kredi taksit ödemelerini karşılayabilmesi.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Infiniti Araba Hangi Ülkenin?

İkinci el araçlarda kredi var mı?

İkinci el araç kredisi tüm markalar için kullanılabilir. Bazı bankaların 0 araçlar için çeşitli markalarla anlaşması olsa da ikinci el araçlarda böyle bir durum söz konusu değil. Bankanın talep ettiği yaş sınırını aşmadığınız sürece istediğiniz tüm marka araçlar için ikinci el taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

2 el taşıt kredisi kaç ay vadeli 2 el?

48 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır. Belirli ve düzenli bir geliri olan ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır. Araç rehni, teminat olarak alınır.

Kredi çekilen araç satılabilir mi?

Hem sıfır km araçlar hem de ikinci el otomobil kredisi kullanılarak satın alınan araçlar, taşıt kredisi vadesi dolmadan önce satılabilir. Bunu engelleyen herhangi yasa yoktur. Size en uygun taşıt kredisi kullandıran banka, borcun geri ödenmesini rehin yoluyla güvence altına alma seçeneğini şüphesiz kullanacaktır.

Arabanın borcu varsa satış yapılır mı?

Borcun tamamen bitirilmesi gerekir. Araçlar satılırken vergi borcunun dışında plakaya kayıtlı olan trafik cezaları gibi borçlar da dikkate alınmaktadır. Bu nedenle plaka üzerine herhangi bir borç varsa satış gerçekleştirilemez.

Taşıt kredisi ile alınan araba başkasının üzerine yapılır mı?

Kredi kullanarak otomobil almak isteyenler için “ Taşıt kredisini sizin için bir başkası çekebilir mi?” sorusunun cevabı çok önemlidir. Bazı özel nedenlerinizden veya bankaların şartlarını sağlayamadığınızdan dolayı, otomobil kredisini sizin için bir başkasının çekmesini isteyebilirsiniz. Ancak bu durum mümkün değildir.

Aracın ne kadarına kredi çıkar?

•120.000,01-300.000 TL aralığında olanlar için azami %50’si, •300.000,01-750.000 TL aralığında olanlar için azami %30’u, •750.000,01-1.500.000 TL aralığında olanlar için azami %20’si kadar taşıt kredisi kullandırılabilmektedir.

You might be interested:  Buz Tutan Araba Camı Nasıl Temizlenir?

2 el araç kredisi yüzde kaç veriliyor 2021?

Fatura değeri 100 bin TL’yi aşan araçlarda, bedelin 100 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70, 100 bin TL’nin üstünde olan kısım için %50 olarak uygulanır. İkinci el binek araçlarda taşıtın değerinin tespitinde kasko değeri esas alınır.

2 el araç kredisi yüzde kaç veriliyor 2020?

Bankalarca ikinci el taşıt kredisi için verilecek olan tutar, araç bedelinin en fazla yüzde 70’i kadar olabilmektedir.

Taşıt kredisi için ne kadar peşinat gerekir?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yayınlamış olduğu 01/07/2021 tarihli 9646 sayılı kararı gereğince; binek araç edinimi amacıyla; “gerçek kişi” ve “gerçek kişi vergi levhalı olup, oda sicil kaydı olmayan” taşıt kredilerinde, araç fatura tutarı 120.000 TL’ye kadar olan araçlarda minimum %30 peşinat;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *