Hızlı Cevap: Yerli Araba Ne Kadar Olacak?

Yerli otomobil ne kadar yerli olacak?

“Yüzde 51 yerlilik oranı ile başlayacağız” Karakaş, fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye’ye ait “bağımsız ve özgür” olan TOGG’da yerlilik oranına ilişkin olarak, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre ülkemizde binek otomobilde yerlilik oranı yüzde 19,6 ile yüzde 66,3 arasında değişiyor.

TOGG fiyatı ne kadar tahmini?

Yani TOGG fiyatı vergi muafiyeti veya düşük vergi dilimine girmesi halinde yaklaşık 75.000 dolar civarında olması bekleniyor.

TOGG tamamen elektrikli mi?

TOGG mühendisleri tarafından geliştirilen ve tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları %100 TOGG ‘a ait olan, yüksek teknolojiye sahip doğuştan elektrikli ve bağlantılı platform.

Yerli otomobilin neyi yerli?

TOGG Yerli Otomobil, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından tasarlanan ve Türkiye’de üretilecek elektrikli otomobil. Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB ortaklığında 28 Haziran 2018’de kurulan TOGG tarafından üretilecektir.

Yerli otomobil ortakları kimler?

Bu kapsamda TOGG hissedarları Turkcell, Vestel ve Anadolu Grubu KAP’a yaptıkları açıklamalarda sermaye artırımına iştirak ettiklerini duyurdular. Üç hissedar da sermaye artırımı sonrasında KÖK’ün TOGG sermayesinde kalan yüzde 2.9 payının yüzde 0.2’lik kısmını da satın aldıklarını duyurdu.

You might be interested:  Sık sorulan: Sentesi Kaçık Araba Nasıl Anlaşılır?

TOGG un motoru yerli mi?

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobilde Alman motoru kullanılacağını açıkladı. Karakaş, Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ya yaptığı açıklamada; TOGG otomobilinde Almanya menşeili olan Bosch marka bir motor kullanılacağını belirtti. Karakaş, “ Motor konusu önemli. 400 kg batarya paketi ve bir ya da iki motor.

TOGG ne zaman seri üretime geçecek?

TOGG 2022 yılının sonunda seri üretime hazır – Son Dakika Haberleri.

TOGG nerede üretilecek?

TOGG ‘un yerli kokpiti Kocaeli’de üretiliyor.

TOGG menzili ne kadar?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun ( TOGG ), batarya konusundaki stratejik iş ortağı Farasis, enerji yoğunluğu 330 Wh/kg’den fazla olan yeni nesil elektrikli araç batarya hücreleri geliştirdiğini açıkladı.

Yerli otomobil aküsü nerede üretilecek?

Türkiye’nin yerli otomobilini üretecek olan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), sosyal medyadan yaptığı duyuruda Çinli Li-lon batarya üreticisi Farasis ile sözleşme imzalandığını duyurdu. İmzalanan sözleşmeyle birlikte yerli otomobil TOGG’un pilinin Türkiye’de üretileceği açıklandı.

TOGG ortakları hangi firmalar?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“ TOGG ”) dünyayla rekabet edecek, fikri mülkiyet haklarına sahip bir otomotiv markası yaratma hedefi ile güçlerini birleştiren Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Zorlu Grubu ortaklığında 25.06.2018 tarihinde kuruldu.

Yerli otomobil yerli mi?

Yerli otomobil TOGG’un hem kendisi hem de parçaları için fikr-i mülkiyet hakları ülkemize ait. Bu da onu yerli kılıyor.

Yerli otomobil batarya kim üretecek?

Li-Ion batarya üreticilerinden Farasis ile anlaşmaya giden TOGG’un, bu kapsamda yerli otomobilin batarya modülü ile paketinin de Türkiye’de üretmesi bekleniyor.

Yerli otomobil fabrikası inşaatı kim yapıyor?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından inşa edilen tesisin maliyeti, 22 milyar TL olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *