Okuyucular soruyor: Bağlanan Araba Nasıl Çıkarılır?

Çekilen arabalar nasıl bulunur?

SMS İLE ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA Otoparka çekilen araç sorgulaması için “PARK (BOŞLUK) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye SMS gönderdikten sonra aracınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Otoparktan araç çıkarma ne kadar?

Çekilen veya trafikten men edilen araçlar için yediemin otopark ücreti günlük otomobillerde 12 TL’den 16 TL’ye, motosikletlerde 5 TL’den 8 TL’ye, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 12 TL’den 17,6 TL’ye, kamyon-otobüs-tır-iş makinesinde ise 24 TL’den 23.98 TL’ye çıkarıldı.

Çekilen araçlar nereye gider istanbul?

Arabam Nereye Çekildi SMS Tüm hatlardan SMS olarak PARK yazıp boşluk bırakarak ARAÇ PLAKASI’nızı yazıp 1550’ye SMS gönderebilirsiniz.

Plaka ile arabam nerede?

Ücretli bir sorgulama türü olan SMS ile araç sorgulama işlemi için aracın plakasını bitişik bir şekilde yazıp (34XYZ34 gibi) 5664’e yollayabilirsiniz. Bu sorgulama ile aracın hasar geçmişini öğrenebilirsiniz.

Çekilen araç nasıl geri alınır?

Araç şirket üzerine kayıtlıysa şirket imza sirküleri bulunan kişiler araçları teslim alabiliyor. Otoparka gitmeden kullanıcıların kimlik belgeleri ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Ceza İşlemleri Büro Amirliği’ne gitmeleri gerekiyor. Oradan alınan çıkış belgesi ile otoparktan araçlar teslim alınabiliyor.

Araba çekme cezası ne kadar?

Hatalı park cezası tutarı son yıllarda hep artış göstermektedir. Son olarak 2021 yılında hatalı park cezası 144 TL olarak belirlenmiştir. Eğer aracınız otoparka çekilmiş ise trafik vakfına 110 TL tutarında bir para ve otopark ücreti ödeyerek ek cezayı ödemiş olacaksınız.

You might be interested:  FAQ: Hacizli Araba Nasıl Alınır?

Yediemin Otopark ücretleri ne kadar?

Çekilen veya trafikten men edilen araçlar için yediemin otopark ücreti günlük otomobillerde 12 liradan 16 liraya, motosikletlerde 5 liradan 8 liraya, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 12 liradan 17,6 liraya çıkarıldı.

Araç başındayken araç çekilir mi?

Bugün de İçişleri Bakanlığı’ndan gelen habere göre çok önemli bir genelge yayımlandı. Artık aracı olanlar için “aracım çekilir mi acaba?” derdine son. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre araçlar artık trafik düzenini etkilemediği sürece parka çekilmeyecek sadece para cezası yazılacak.

Çekici ücreti ne kadar?

Hatalı park cezalarında çekici ücreti: 120 TL’lik araç çekme ücreti ödenir. Ödemeyi aracınızı yediemin parkından aldığınız zaman otoparka yapabiliyorsunuz. Otopark ücreti: Çekilen araç için diğer bir kalem ise aracın götürüldüğü parkta ödenecek park etme ücretidir 1 günlük ücret 15 TL’dir.

Trafik Vakfı nereye bağlı?

Vakfın Merkezi Yazışma adresi; Fulya Mahallesi, Büyükdere Caddesi, Hanımkadın İş Merkezi No:60/5 Mecidiyeköy-Şişli/İstanbul olup, bu adres Yönetim Kurulu kararı ile değiştirilebilir.

Eskişehir çekilen araçlar nerede?

1- www.egm.gov.tr adresinde yer alan “TRAFİK CEZASI ve OTOPARK SORGULAMA” modüllerinde otoparka çekilen araç sorgulama işlemlerini yapılabilmektedir.

Bursa çekilen araçlar nereye gider?

Çekilen araçlar, Yediemin Otoparklarına getiriliyor.

Plaka Sorgulama nerede olduğunu nasıl öğrenirim?

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden araç plaka sorgulama işlemi için, egm.gov.tr internet sitesine giriş yapılır. ”Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama ” bağlantısı açılır. Ad, soyad, doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası bilgileri eksiksiz olarak yazılır.

Plakadan aracın kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Plakadan araç sahibi öğrenmek için yardım alabileceğiniz ilgili alanlar şu şekildedir;

  1. E-devlet araç sahibi sorgulama.
  2. Trafik tescil müdürlüğü ve emniyet müdürlükleri.
  3. Sigorta şirketleri ve sigorta acenteleri.
  4. Vergi daireleri.
  5. TÜVTÜRK muayene istasyonları
You might be interested:  FAQ: Rüyada Araba Kullanmak Ne Anlama Gelir?

Plakadan aracın kime ait olduğu nasıl öğrenilir?

Araç plaka bilgilerini sorgulamak için 5664 numarasını kullanabilirsiniz. Böylece kısa bir süre içerisinde plaka numarasından sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz. Yine plaka kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek konusunda da pratik bir yol bulmuş olursunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *