Sık sorulan: Araba Akü Ömrü Ne Kadar?

Akünün ömrünün bittiğini nasıl anlarız?

Araç stop ettiğinde akü voltajının 12 volt civarında olması gerekir. Marşa basınca da 10 voltun altına inmemeli. Eğer 10 voltun altına iniyorsa akü bitmiş, yani akünün değişmesi gerekiyor demektir.

Akü değişimi kaç yılda bir yapılır?

Akülerin 3 ila 5 yılda bir değiştirilmesi gerektiğini göz önünde bulundurarak akünüzün değişmeye gereksinim duyup duymadığını hesaplayabilirsiniz. Bunun yanı sıra araç kapalıyken voltmetrenin pozitif sayacını akünün pozitif kutbuna, negatif sayacını da negatif kutbuna bağlayarak akünün voltajını ölçebilirsiniz.

En uzun ömürlü akü hangisi?

Özel kullanım amaçlarına göre geniş bir ağa sahip olan jel aküler, deşarj sonrası şarj edildiğinde kimyasal yapısında bir bozulmaya sebep vermemesi nedeniyle diğer akülere göre 8 kata kadar uzun kullanım ömrüne sahiptir.

En iyi akü hangisi?

Global pazarda en iyi akü markası Varta seçilmiştir. Üstün bir deneyimle üretilen aküler her araç tipi ve modeline uyum sağlıyor. Özellikle start – stop araçlar için en iyisi olduğunu söyleyebilirim.

Akü zayıf olursa ne olur?

Akü biterse motora elektrik gitmez ve araç çalışmaz. Farların sönükleşmesi ve başlatma düğmesinin anahtarsız çalışmaması da akünün bitmeye yaklaştığının göstergeleridir.

Akü arızaları nelerdir?

Hayır, Araç Çalışmıyor

  • Akünün deşarj konumda olması (alternatör yada kullanıcı kaynaklı)
  • Aküde ki fabrikasyon bir arıza.
  • Marş motoru arızası
  • Marş sistemi bağlantı kablolarındaki aşınma.
  • Kutup başı kablolarının yerinden çıkması
  • Kutup başının oksitlenmesi.
  • Şase kablosunun temassızlığı
  • Kontak arızası
You might be interested:  Soru: Klimasız Araba Nasıl Soğutulur?

Jel akünün ömrü kaç yıldır?

7 Yıl Ömürlü Jel Aküler.

100 amper akü ne kadar dayanır?

Sulu akülere kıyasla jel aküler oldukça yüksek bir çevrim ömrüne sahiptir. 100 amperlik bir sulu akünün çevrim ömrü 100 iken, aynı güçteki jel akünün çevrim ömrü 450’dir. Bu ise sulu akünün 100 defa deşarj ve şarj olması, jel akünün ise 450 defa deşarj ve şarj olması anlamına gelir.

Hugel akü hangi firmanın?

11.01.2021 tarihinde almış olduğum İnci akünün ürettiği bir marka olan / hugel marka 12 volt 60 amper akü şarj gerekiyor ibaresi göstergede yanıyor.

President akü hangi firmanın?

President 72 Ah Amper Akü Petlas Üretim Güvencesi Üretim Yılı:2021.

60 amper akü yerine 72 amper akü takılır mı?

Eski akünüz 60 amper yerine 72 amper takabilirsin bir zararı olmaz.

Akü marş basma gücü kaç olmalı?

Binek araçlar için tasarlanan akülerde belirtilen CCA ( Marş Basma Gücü ) değeri de araca göre değişmekle birlikte en az 400A değerlerinden başlamaktadır.

Varta akü hangi ülkeye ait?

İlk kuru hücreli piller yeni Ellwangen taşınabilir pil fabrikasının hatlarından çıkmaya başladı – halen BMF adındaki şirketin altındadır. VARTA pilleri halen Dischingen’de üretilmektedir. Yani, VARTA Consumer sadece konum olarak Almanya’yı değil aynı zamanda “Made in Germany”nin önemini vurgulamaktadır.

72 amper akü hangi araçlara takılır?

Taksiler kendi tiplerine uygun olan 12V 72 AH “Taksi Aküleri”, 72 Ah Taksi aküsünün sığmadığı araçlarda 65 Ah Taksi Aküleri, şehirlerarası otobüsler orijinal akülerine uygun olan 200 SHD,225 SHD, diğer araçlarda kendi tiplerine uygun kapasitede akü kullanmaktadırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *