Sık sorulan: Araba Garantisi Nasıl Bozulur?

Cam filmi araç garantisini bozar mı?

Ücretle yaptırırsınız. Eğer ki bozulmaz ise bir problem yoktur.” dedi. Bence motor ve aracın beyni ile oynamadığımız sürece sıkıntı yok. Garanti işlemi komple bozulmuyor.

Özel servis araç garantiyi bozar mı?

TOSEF Başkanı Ünal Ünaldı, “Blok Muafiyeti Kanunu ile birlikte, TSE 12047 Hizmet Yeterlilik Belgesi’ne sahip özel servislerde, araç üreticisinin marka bazında yayınladığı teknik standartlara uygun yapılan bakım ve onarım işlemleri araçların garantisini bozmamakta, korumaktadır.

Araç garanti kapsamına neler girer?

Sıfır araba garantisi, esasen, arabadaki mekanik veya elektriksel bir arızadan sonra parça ve işçilik maliyetlerini karşılayacak sigorta poliçesidir. Sizi öngörülemeyen harcamalardan koruyarak, beklenmedik onarımlar için ödeme yapmak zorunda kalmanızı önlemeye yardımcı olur.

Toyota LPG garantiyi bozar mı?

Aracınıza Honda Yetkili Servislerince Honda Türkiye A.Ş. tarafından onaylanmış LPG sistemi montajının yapılması halinde, aracınızın garantisi devam edecektir. Ancak LPG sisteminden veya yakıtından dolayı aracınızda oluşacak arızalar ve LPG sistemi, garanti kapsamında değildir.

LPG taktırınca garanti bozulur mu?

Peki sıfır arabaya dışardan LPG takılınca Toyota garanti desteğini kesiyor mu? Distribütörün anlaşmalı LPG uygulamacısı yoksa garantiyi bozar. Ancak otomobil tek parça bir ürün gibi muamele görmez. Yani, LPG taktırırsınız, sonrasında müzik setiniz bozulursa, ” LPG taktırdığınız için garanti dışı” diyemezler.

You might be interested:  Sık sorulan: Yokuşta Araba Hangi Viteste Bırakılır?

Chip Tuning garantiyi bozar mı?

CHIP TUNING GARANTİYİ BOZAR MI? Türkiye’deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli yazılım firması olarak tamamen lisanslı bir şekilde yazılım uygulaması yapıyoruz.Bu sayede aracınızın garantisi etkilenmiyor, vizede sorun yaşamıyorsunuz.

Araç bakımı kaç km geçebilir?

Aracın benzin türevine göre bakım süreleri farklılık gösterir. Bu bağlamda benzinli otomobiller için 15 bin km ‘de yapılması gereken periyodik bakımın, dizel otomobillerde 10 veya 20 bin km tamamlandığında yapılması gerekir.

Bosch Servis garantiyi bozar mı?

Araç bakımı garanti koşullarını bozar mı? Yeni otomobil sahipleri için iyi haber, aracın bakımının üreticiyle bağlantılı bir servis yerine bir Bosch Car Service tarafından yapılmasına karar verdiğinizde garantinin bundan hiçbir şekilde etkilenmeyecek olmasıdır.

Araç bakımı zorunlu mu?

Periyodik bakım araç ve yakıt türüne göre değişiklik göstermesi gerekse de tüm araçlar için zorunlu kılınan bir standarda oturtturulmuştur. Bu periyot dönemi yılda 1 ya da benzinli araçlarda 15 bin km’de bir, dizel araçlarda ise 10 bin km’de bir periyodik bakıma girmesi zorunlu hale getirilmiştir.

Ford garanti neleri kapsar?

Ford bayilerinde, 8 yaş ve 160.000 km’ nin altındaki tüm binek araçlar 1 yıl / 15.000 km’ ye kadar; 5 yaş ve 200.000 km’ nin altındaki kamyon hariç tüm ticari araçlar ise 1 yıl/ 20.000 km’ ye kadar garantili olarak sunuluyor. Müşterilerimiz, garantili ikinci el ayrıcalığından ücretsiz olarak faydalanıyor.

Renault kaç yıl garanti veriyor?

Araç garantisi süresi; ilk 2 yılda kilometre sınırsız, 3. yılda ise 100.000 kilometre* ile sınırlı olacak şekilde toplam 3 yıldır. *Talisman, Koleos modelleri için 150.000 km olarak uygulanmaktadır.

Telefon garanti kapsamına neler girer?

Tüketici Kanunu’na göre cep telefonları için üretici ya da satıcı firmalar 2 yıl garanti veriyor. Bu süre zarfında üretici kaynaklı arıza durumunda cihazlar ücretsiz şekilde tamir ediliyor ya da yenisiyle değiştiriliyor.

You might be interested:  Soru: Yağı Biten Araba Ne Olur?

Honda kaç yıl garanti veriyor?

Honda tarafından yeni Honda otomobil sahiplerine, garanti kitapçığında belirtilen şartlarla sunulan 3 yıl ya da 100.000 kilometre garanti süresinden sonra, otomobilin ilk satış tarihinden itibaren azami 6 yıl ya da 150.000 kilometreye kadar süre ile ücretsiz ve uzatılmış şartlı bir onarım menfaati sunulur.

Sıfır araba garantisi kaç yıl?

Binek araçların tümü için Boya Garantisi, Garanti Başlangıç Tarihinden itibaren üç yıl olarak belirtilmiş.

Honda Sis Farı garantiyi bozar mı?

Arkadaşlar garanti kapsamındaki araca ışıklı spoiler, sis farı, müzik sistemi vb. Şeyler taktırmak garantiyi bozarmı? Merhaba; İş garanti kapsamı ise, dışarıdan taktığınız herşey normalde bozar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *