Sık sorulan: Hangi Araba Hangi Segment?

Astra k hangi segment?

Seat Leon, Volkswagen Golf, Volkswagen Jetta, Peugeot 308, Renault Megane, Hyundai i30, Opel Astra, Toyota Auris, Toyota Corolla, Audi A3, Fiat Egea, Hyundai Elantra gibi onlarca model C Segment olarak değerlendirilir.

BMW 3.20 hangi segment?

D Segmenti Araçlar: D sınıfı arabalar büyük aile otomobili olarak bilinmektedir. D segmenti otomobillerde BMW 3 serisi, Audi A3,Mercede CLA,Citroen C5,VW Passat, Ford Mondeo, Hyundai Sonata, Honda Accord, Opel İnsigna, Peugeot 508 en çok bilinen örneklerdir.

C segmenti araçlar nedir?

Kompakt sınıf veya alt orta sınıf olarakl adlandırılan C segmenti araçlar en çok üretilen ve satılan araç sınıfıdır. Bu yüzden en fazla model çeşidi de bu araçlarda bulunur. Bunun nedeni ise, araç performansı, uzun yol gidebilme, hem aileler hem de kişisel olarak kullanılabilir olmalarıdır.

Araç segmentleri nelerdir?

Bu kararları vermenizi daha kolaylaştırması amacıyla binek araç segmentlerini ve özelliklerini sıraladık.

 • Mikro Otomobiller.
 • Şehir Otomobilleri (A)
 • Küçük Otomobiller (B)
 • Kompakt Otomobiller ( C )
 • Orta Sınıf Otomobiller (D)
 • Orta Üst Sınıf Otomobiller ( E )
 • Lüks Sınıf Otomobiller (F)
 • SUV Segmentleri.

C Elysée hangi segment?

ikinciyeni.com’da sıkça karşınıza çıkan B segmenti otomobiller: KIA Rio, Renault Symbol, Volkswagen Polo, Renault Clio, Citroen C – Elysee, Seat Leon, Renault Megane, Peugeot 301, Opel Corsa, Nissan Micra, Fiat Tourneo Courier, Hyundai I20, Hyundai Accent, Audi A1, Fiat Punto.

Ateca hangi segment?

Volkswagen Tiguan’ın kuzeni olan Ateca, compact SUV crossover segmentinde yer alan Nissan Qashqai, Hyundai Tucson, Kia Sportage, Peugeot 3008 gibi modellere rakip.

You might be interested:  Soru: Araba Nasıl Kullanır?

BMW 1 Serisi hangi segment?

C sınıfı premium otomobiller olarak adlandırılan otomobillere en iyi örnekler ise; Alfa Romeo Giulietta, Mercedes A serisi, BMW 1 serisi ve Audi A3’tür.

5008 hangi segment?

C SUV segmentine iddialı bir giriş yapan ve Avrupa’da “Yılın Otomobili” seçilen SUV 3008’in lansmanından bugüne 22 bin adetin üzerinde satış ile bu hedefe emin adımlarla ilerliyor. SUV Peugeot 5008 ise, markanın sunduğu üçüncü SUV olarak bu iddialı hedefe ulaşmak için Peugeot SUV ailesinde yerini aldı.

C sınıfı araçlar hangileri?

C Segmenti Araçlar ve Tavsiyeler

 • Ford Focus HB.
 • Honda Civic HB.
 • Seat Leon.
 • Peugeot 308.
 • Renault Megane.
 • Hyundai i30.
 • Citroen C4.
 • Opel Astra HB.

C sınıfı SUV ne demek?

C Segmenti SUV Araçlar C segmentindeki SUV araçlar kompakt yapıları ile dikkat çekiyor. Kabin genişlikleri, hacimleri ve bagaj büyüklükleri de B segmentine göre daha cömert oluyor. Ayrıca bu segmentteki SUV araçların malzeme kaliteleri ve donanımları da artıyor.

C segmenti sedan araçlar hangileri?

C segment otomobillere başka örnekler vermek gerekirse Renault Megane Sedan, SEAT Toledo ve Leon, Skoda Octavia ve Rapid Spaceback, Toyota Corolla ve Auris, Volkswagen Jetta, Audi A3 Sportback ve Sedan, Fiat Egea, Hyundai i30, Accent Blue, Elantra ve IONIQ, Mazda Mazda3, Opel Astra, Peugeot 308, Volvo V40, BMW 1 Serisi

D segmenti araç ne demek?

Otomobil Segmentleri: Araçları sınıflandırmak için kullanılır. D Segmenti: Bu segment büyük ailelere hitap etmektedir. Üst ve orta sınıf, lüks ve geniş iç hacim sunan araçlardır. Bu sınıfta 1.6 motor hacminden küçük araçlar bulmak zor olduğundan motorlu taşıtlar vergisi yüksektir.

A sınıfı araçlar hangileri?

Bunlar arasında Fiat 500, Hyundai i10, Smart ForTwo, Citroen C1, Peugeot 107, Fiat Panda, Chevrolet Spark, Audi A1 modelleri öne çıkıyor.

You might be interested:  FAQ: Yerli Araba Ne Kadar Yerli?

Otomobiller kaçıncı sınıf araç?

1- Sınıf Araç: AKS aralığı-dingil mesafesi; 3.20 metre altında olan araçlar, 1. sınıf araç olarak nitelendirilir. Otomobiller bu sınıfta bulunur. 2. Sınıf Araç: HGS 2 sınıf araç listesi, AKS aralığı-dingil mesafesi 3.20 metre ve üzerinde olan her türlü 2 akslı araç 2. sınıf araç olarak kabul edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *