Sık sorulan: Istanbul Araba Mezarlığı Nerede?

Ankara Araba Mezarlığı nerede?

Sincan’da bulunan ve Ankara genelinden araçların getirildiği Kaplan Yediemin Otoparkında binlerce araç kaderine terk edilmiş durumda. 20 yıldan fazla süredir bekleyen araçlardan, maddi değeri yüksek araçlara birçok kriterde aracın yer aldığı otopark adeta bir otomobil mezarlığına dönmüş durumda.

Hurda araçlar nerede toplanıyor?

Hurda araç envanterini her geçen gün artıran Büyükşehir Belediyesi, teslim aldığı araçları geri dönüşüm için Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’na gönderiyor. Fiziki bütünlüğünü koruyan hurda aracı Büyükşehir Belediyesi’ne bedelsiz teslim etmek isteyen vatandaşlar önce Notere müracaat ediyor.

Hacizli araçlar nereden alınır?

Birtakım koşulları ve unsurları yerine getirmek suretiyle, icralık arabaları satın almak mümkün. – Öncelikle icralık arabalar esatis.uyap.gov.tr adresinden takip edilmelidir. – Daha sonra nüfus cüzdanı ile beraber ihale katılım bedeli üzerinden icralık arabalar için ihaleye katılmak mümkün.

Izmir araba mezarlığı nerede?

Seyrekköy Caddesi’nde 18 bin 349 metrekarelik alan üzerindeki otopark 880 araç kapasitesine sahip. Otopark, Türkiye’de belediyeye ait ilk hurda otoparkı olarak hizmet verecek.

2021 de hurda yasası çıkacak mı?

Hurda pozisyonunda gözüken araçların trafikten çıkarılması amacı ile başlatılan teşvik uygulaması resmi gazete yapılan değişiklik ile 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Hurdaya ayrılan araçlar tekrar trafiğe çıkabilir mi?

Hurda belgesi alınmış olan bir aracın trafiğe çıkması yasaktır. Araç gerekli bakımları ve onarımları yapılmış olsa bile bu belge olduğu sürece kullanılması kesinlikle yasaktır. Hurda belgesi olan bir aracın alım satımıyla ilgili herhangi bir engel durumu yoktur.

You might be interested:  Araba Vize Ne Kadar?

Hurda arabayı kim alır?

1-16 yaşından büyük hurda araç, Makina ve Kimya endüstrisi Kurumu Hurda Müdürlüğü, büyükşehir belediyesi, il özel idaresi veya Ömrünü Tamamlamış araç Toplama Merkezi’ne teslim ediliyor. 2-Buradan alınan belgeler, trafik tescil kuruluşuna veriliyor ve aracın kayıt ve tescili sildiriliyor.

Icralık araç satışı nasıl olur?

İcralık arabaları esatis.uyap.gov.tr adresinden ücretsiz üyelik açarak takip edebiliyorsunuz. İcralık arabaların ihalelerine sadece nüfus cüzdanınız ve ihale katılım bedelini ile katılabilirsiniz. İsteyenler, ihaleye nakit para yerine bankalardan alabilecekleri teminat mektubu ile de katılabilirler.

Icralık malların ihalesine nasıl girilir?

İcralık Araç İhalelerine Katılım Nasıl Yapılıyor? İcralık arabalar ın ihalelerine sadece nüfus cüzdanınız ve ihale katılım bedelinin ‘si ile katılabilirsiniz. İsteyenler, ihaleye nakit para yerine bankalardan alabilecekleri teminat mektubu ile de katılabilirler.

Hacizli Araç Satışı Nasıl Yapılır?

Hacizli araba almanın önünde bir engel yok. Noterde satışı yapılırken aracın hacizli olduğu alıcıya söylenir ve kabul ederse satış işlemi gerçekleşir. Ancak bu noktadan sonra haciz işlemi devam ettirilir ve araç hakkında yakalama kararı çıkartılırsa büyük sorunlar ortaya çıkıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *