Sık sorulan: Sıfır Araba Alırken Ödeme Nasıl Yapılır?

Sıfır araç alırken notere gidilir mi?

Sıfır araç alışında gerekli belgeler şunlardır; Bayiye noter ve trafik tescil işlemleri için verilmiş vekalet. Nüfus cüzdanı fotokopisi.

Sıfır araç kaç km de teslim edilir?

Sıfır Araç Kilometresini Kontrol Edin Genellikle marka veya modelden bağımsız olarak yaklaşık 150 km ‘den fazla olmamalıdır.

Araç satışında para transferi nasıl yapılır?

Satıcı adına çek düzenlenir ve “ödeyiniz” yazılması gerekir, Satıcı adına blokeli hale gelen çek ile alıcı notere gelir, Noter işlemleri sırasında çek satıcıya teslim edilir. Satıcı noter işlemleri tamamlandıktan sonra bankaya giderek ücreti kendi hesabına aktarabilir.

Sıfır araba almak ne kadar sürer?

Bu işlemlerin ardından plakanızı teslim alıp sıfır aracınızda kullanabilirsiniz. 0 araç plaka işlemleri en fazla 2 gün sürmektedir.

Araç alım vekaleti nasil verilir?

Noter Araç Satış Vekaleti: Yukarıdaki işlemlerden hiçbir farkı yok. Vekalet vermek istediğiniz kişiyle ya da o kişi olmadan onun nüfus cüzdanı fotokopisiyle notere giderek araç satış vekalet işlemlerini hallediyorsunuz. Noterden Avukata Vekalet Verme: İşlemler tamamen aynı.

Sıfır araba masrafları nelerdir?

Aracınızın yıllık ya da aylık masraflarını önceden hesapladığınızda harcamalarınızın kontrolünü sağlamak daha da kolaylaşır.

  • Otomobilinizi Kredi Harcamaları
  • Otopark Ücreti.
  • Bakım ve Temizlik Masrafları
  • Akaryakıt Masrafı
  • Araç Muayenesi.
  • Motorlu Taşıt Vergisi.
  • Zorunlu Trafik Sigortası
  • ÖTV Ödemesi.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Tüplü Araba Ne Kadar Yakar?

Sıfır araç ekspertize sokulur mu?

Sıfır km aracın başına bir iş gelmesi durumunda aracın hasarını onarıp, aracı sıfır olarak satan servisler var. Oto Ekspertiz sıfır km de araca da şart! Mağdur olmamak için sıfır dahi olsa araç alımların da mutlaka oto ekspertiz yaptırın.

Sıfır arabada opsiyon ne demek?

Opsiyonlandı kısaca ‘satıldı’ anlamına gelmektedir. Örneğin, “bu araba Ali Bey’e opsiyonlandı” ifadesinde o aracın Ali Bey’e satılmış olduğu ifade edilebilir.

Sıfır araç hatalı çıkarsa ne olur?

Sıfır aracın ayıplı olması halinde kişinin bu ayıbı satıcıya bildirmesi gerekir. Eğer sözleşmeden dönme veya ayıp oranında indirim talep edilmişse kişinin ödediği bedel derhal iade edilmek zorundadır. Seçimlik hakların kullanılmasından doğan her türlü masraf gene satıcı tarafından ödenmek zorundadır.

Araç satışında güvenli ödeme nasıl yapılır?

Güvenli Ödeme Sistemi’nde Araç Alım-Satımı Nasıl Yapılır?

  1. Satıcı, Güvenli Ödeme Sistemi’nde başvuru oluşturur.
  2. Alıcı, cep telefonuna gelen referans numarası ile alıcı kaydını yaparak işlemi onaylar ve hesabındaki ilgili tutar para araç bedeli olarak Ziraat Bankası güvencesine alınır.

Araba satışında para nasıl alınır?

Araç Satışında Para Transferi Nasıl Yapılmalı? Araç satışında parayı aktarmanın en güvenli yolu, satıcının hesabına blokeli havale yapmaktır. Çünkü satış işlemi herhangi bir nedenle gerçekleşmezse blokeli havale sayesinde alıcı taraf, parasını geri alabilir.

Araç satışında güvenli ödeme zorunlu mu?

İkinci el taşıt alım satımındaki nakit ödemelerde ” Güvenli Ödeme Sistemi” kullanılması zorunlu hale getirildi. Bakan Gül, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “3 Şubat’ta tüm noterlerde uygulanmaya başlayan güvenli ödeme sistemi, bugün Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle ikinci el araç satışlarında zorunlu hale geldi.

ÖTV muafiyetli aracı kimler kullanabilir?

ÖTV istisnasından faydalanarak alınan araçları üzerine kayıtlı olan engelli bireyler kullanabilir. Buna göre; %90 ve üzerinde engeli olan bireylerin adına alınan araçları 2. ve 3. dereceye kadar akrabaları kullanabilir.

You might be interested:  70000 Tl Ye Hangi Araba Alınır 2015?

Yeni ruhsat nereden alınır?

ARAÇ RUHSAT İŞLEMLERİ Eskiden Emniyet Müdürlükleri Trafik Tescil Şubeleri tarafından alınan araç ruhsatları artık noterler aracılığı ile alınabiliyor. Bu yasa 2018 tarihinde çıktı. Noterde gerçekleştirilen bu işlemler için Araç Sicil ve Tescil Sistemi kısaca ARTES olarak adlandırılan sistem kurulmuştur.

0 araç ruhsatı ne zaman gelir?

Aslen doğru hazırlanmış bir plan ile beraber, sadece 1 iş günü içerisinde ruhsatı çıkartabilme olanakları söz konusudur. İstenen belgeleri hemen toparlayarak, aracınızın ruhsatını tarafınıza geçirebilirsiniz. İkinci el otomobilleri satın aldıktan sonra bir notere giderek, aynı gün ruhsatı üzerine yaptırabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *