Sık sorulan: Ssangyong Araba Nasıl?

SsangYong un motoru ne marka?

SsangYong Kyron, SsangYong ‘un 2005 yılında tanttığı SUV’dur. Kyron Mercedes firmasının teknolojik desteğiyle tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Özellikle motor ve otomatik şanzıman Mercedes’e aittir.

SsangYong kime ait?

Korecede SsangYong İki Ejder Anlamına Gelmektedir. SsangYong (Korece: 쌍용자동차, Hanja: 雙龍自動車), Güney Koreli otomobil üreticisi ve çelik sanayicisi firmadır.

SsangYong batıyor mu?

Güney Koreli otomotiv devi SsangYong iflas etti.

SsangYong pikap hangi ülkenin?

Kore’nin otomotiv endüstrisinde başı çeken üreticilerden olarak SsangYong, 1954 yılından bu yana, şirketin kalite mühendisliğiyle mümkün kılınan gelişmiş stil ve üstün performansından ötürü saygı uyandırmıştır. SsangYong 1980’lerde bağımsız olarak Musso ve Korando’yu geliştirerek dört çekerli araç dönemine girmiştir.

SsangYong Korando ne motoru kullanıyor?

Bunlardan ilki yeni geliştirilmiş 1.5 litrelik turbo benzinli bir ünite ve 5.500 devirde 166 beygir güç ile 1.500-4.500 devir aralığında da 280 Nm tork sunuyor. Bu değerleri 1.5 litrelik turbo benzinli bir motor için gayet başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz.

SsangYong Kyron kaç beygir?

2006 SsangYong Kyron 2.0Xdi (141 bg ) 4WD.

Ssangyong Korando nerede üretiliyor?

SsangYong, 1954 yılında Güney Kore’de kurulmuş bir otomobil üretim ve çelik sanayi firmasıdır.

Ssangyong üretimi durdurdu mu?

Güney Koreli otomotiv üreticisi Ssangyong, araç üretimini süresiz olarak durdurdu. Güney Kore’nin beşinci büyük otomotiv şirketi Ssangyong yaptığı açıklamada, otomotiv malzemesi kıtlığı nedeniyle araç ve motor üretimini süresiz olarak durdurduğunu bildirdi.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Araba Cam Buğusu Nasıl Giderilir?

SsangYong neden battı?

Auto Express’in haberine göre Koreli ekonomik otomobil markası SsangYong, kredi aldığı kuruluşlara 60 milyar Won değerindeki (günümüz kuruyla yaklaşık 412.174.812,00 TL) borçlarını ödeyemediği için iflas bayrağını çekmeye hazırlanıyor.

SsangYong Rexton 2021 Türkiye’ye gelecek mi?

SsangYong ‘un Türkiye ‘deki temsilcisi Şahsuvaroğlu Otomotiv, makyajlı 2021 SsangYong XLV’nin Mayıs ayında Türkiye ‘de satışa sunulacağını açıkladı. Ayrıca yeni Rexton da aynı dönemde Türkiye ‘de olacak. Markanın C-SUV segmentindeki temsilcisi 2021 SsangYong XLV, mayıs ayında Türkiye ‘de satışa sunulacak.

SsangYong Xlv hangi segment?

C-SUV segmentinin en yeni üyesi. XLV ile kalabalık aileleri hedefleyen SsangYong, konfor ve dinamizm arasında bir denge yakalamayı amaçlamış. Her donanım paketinde aktif güvenlik sistemini standart olarak sunacak üretici, koltuklar kapalı halde 1.440 litre bagaj hacmine sahip aracı ile D-SUV segmentine göz kırpacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *