Sık sorulan: Yerli Araba Ne Zaman Satışa Sunulacak?

TOGG sedan ne zaman gelecek?

Araç, 2020’de Gemlik, Bursa’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir arazide inşasına başlanması ve 2021’de tamamlanması planlanan bir fabrikada üretilecektir. İlk aracın 2022’de banttan çıkması ve satışa başlanması planlanmaktadır.

Yerli otomobil banttan ne zaman çıkıyor?

Türkiye’nin Otomobili Projesi’nde şu anda her şeyin planlandığı şekilde devam ettiğini söyleyen Varank, “Biliyorsunuz fabrikamızın inşaatı başlamıştı. İnşaat son hızda devam ediyor. 2022 yılının sonunda arabalarımızın banttan indirileceğini biz zaten ilan etmiştik.

Türk malı araba ne zaman çıkacak?

Araç, 2020’de Gemlik, Bursa’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir arazide inşasına başlanması ve 2021’de tamamlanması planlanan bir fabrikada üretilecektir. İlk aracın 2022’de banttan çıkması ve satışa başlanması planlanmaktadır.

TOGG ne zaman tanıtıldı?

Şirketin CEO’su Gürcan Karakaş, tasarımı 2019 yılı içinde tamamlanacak olan otomobilin 2022’de satışa çıkacağını açıkladı. TOGG Yerli Otomobilin SUV ve sedan modelleri 27 Aralık 2019’da yapılan bir basın toplantısında tanıtıldı.

Gemlik TOGG fabrikası ne zaman açılacak?

Bu çerçevede, TOGG mühendislik, tasarım ve üretim tesislerinin inşaatına başlama töreni ise 18 Temmuz 2020’de gerçekleştirildi. Bursa’nın Gemlik ilçesinde 1,2 milyon metrekarelik alan üzerinde 2022 başında tamamlanması planlanan tesisin temeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla atıldı.

Türkiye’ye ait araba var mı?

Yerli otomobil tanıtımı canlı yayında yapıldı. İlk otomobil girişimi Devrim’den 58 yıl sonra tüm hakları Türkiye ‘ ye ait olan yeni yerli araç Gebze’de düzenlenen törenle tanıtıldı. Türkiye ‘nin yerli otomobili bugün Gebze’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtıldı.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Kredisiz Araba Nasıl Alınır?

Gen otomobil ne zaman çıkacak?

Yerli elektrikli otomobil Gen TM-480 ne zaman seri üretime geçecek diye sorarsanız 2021 yılında seri üretime geçmesi planlanmaktadır.

Ilk yerli otomobil adı nedir?

Şeklindeki sorular vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan TOGG 27 Aralık tarihinde dünyaya tanıtılmıştı.

TOGG ilk nerede tanıtıldı?

Türkiye’nin otomobili, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Gebze Bilişim Vadisi’nde düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Etkinlikte konuşan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobil ile ilgili ilk detayları paylaştı: Buna göre TOGG, 2030 yılına kadar 5 model sunacak.

TOGG fabrika inşaatı ne zaman bitecek?

TOGG 2022 yılının sonunda seri üretime hazır – Son Dakika Haberleri.

TOGG pilini kim üretecek?

TOGG geliştirmekte olduğu elektrikli araç ürün gamı içindeki en temel bileşenlerden biri olan batarya için dünyanın önde gelen Li-Ion batarya üreticilerinden Farasis ile mutabakat zaptı imzaladı. Varılan anlaşmaya göre TOGG ‘un batarya modülü ve paketi Türkiye’de üretilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *