Smart Nasıl Bir Araba?

Smart araba ne demek?

Smart, 1994 yılında Mercedes-Benz ve Swatch tarafından kurulan Alman otomobil markasıdır. Hâlâ Daimler AG bünyesindedir. 2017 yılı itibarıyla fortwo ve forfour modelleri elektrikli olarak da üretmeye başlamıştır. 1994 yılında Mercedes-Benz MCC (Micro Compact Car) modeli ile çıkış yapmıştır.

Smart araba elektrikli mi?

Şehir içi ulaşımında sağladığı kolaylık sayesinde tercih edilen minik Smart modellerinin en küçüğü olan ForTwo farklı motorlarla alınabiliyor. Dizel seçeneği sunulmayan otomobilin atmosferik emişli ve turbo beslemeli benzinli motor seçeneklerine bir de elektrik motoru eşlik ediyor.

Tesla kaç km hız yapar?

Peki Tesla Model S Plaid’in 322 km /s’lik maksimum hıza ulaşma şartı ne? 3 elektrik motoruna sahip Model S Plaid, Avrupa’da 1.020 beygir güç ile sunulacak ve 0-100 km /s hızlanmasını bu güç ile 2 saniye civarında tamamlayacak. 322 km /s’lik maksimum hıza ulaşabilme şartı ise opsiyonel lastikler ve jantlar olacak.

Smart arabalar kaç kişilik?

Smart Markası’nın dört kişilik modeli olan forfour ismiyle piyasaya sürülmüştür. 2004 ile 2006 yıllarında ise, motorunu Mercedes-Benz tasarımını Swatch’un tasarladığı ”Roadster ” modelinin üretimi gerçekleşmiştir. Bu Roadster modeli 50 km’yi yaklaşık 3 saniyede alabilmektedir.

Smart araba kaç kilo?

Araç 935 kg ağırlığında ve 245 litre bagaj hacmi var, buna ek olarak fortwo coupe 1.0 twinamic 1,0 lt Benzin motoru ile güç üretiyor. Bu 999 cc motor 71 beygir ve 91 Nm tork üretebiliyor.

You might be interested:  Soru: Ps Ne Demek Araba?

Smart Brabus elektrikli mi?

Elektrikli smart EQ fortwo modelinde de sunulan ve kişiye özel çözümler üreten smart BRABUS kişiselleştirme programı sayesinde kullanıcının renk ve özel donanım beklentilerinin neredeyse tamamı karşılanıyor.

Smart hangi motoru kullanıyor?

Smart Fortwo – Renault motoru.

Smart motoru nerede?

İki grup arasında yapılan son anlaşmayla beş yıllık işbirliğine artık smart modellerinin elektrikli versiyonları da dahil olacak. Renault Zoe EV’de kullanılan ve Fransa’da Cleon’daki tesislerde üretilen motor artık smart ailesinde de yerini almaya başlayacak.

Smart elektrikli kaç km gider?

ForTwo Electric Drive dolu bir batarya ile 112-128 km arasında yol yapabiliyor. İç bölümde iki kişilik düzen ve standart Smart ForTwo kabin tasarımı korunmuş.

Smart EQ kaç kW?

Üzerinde 17.6 kW gücünde bir pil bulunan otomobilin beygir gücü ise 82. Sıfırdan 100 km hıza 11.5 saniyede çıkan otomobil, iki kişilik gövdesi, yaklaşık 7 metrelik dönüş çapı ile dikkat çekiyor. Smart EQ fortwo’nun resmi rakamlara göre menzili 160 km. Son hızı 130 km olan otomobilin ağırlığı ise 1085 kg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *