Soru: Araba Vergisi Ikinci Taksidi Ne Zaman?

Taşıt Vergisi 2021 ne zaman ödenecek?

MTV 2021 ödemelerinin ilk taksiti Ocak ayında ödendi. İkinci taksiti ise Temmuz ayında ödenecek. 2021 ‘e ait MTV’nin ikinci taksit ödemeleri için son gün 2 Ağustos 2021 (31 Temmuz 2021 resmi tatile rastladığı için) olarak belirlendi.

MTV ikinci taksit 2021 ne zaman?

MTV ÖDEMELERİ NE ZAMAN? MTV ödemeleri iki taksitte yapılır. İlk taksit Ocak ayında ikinci taksit ise Temmuz ayında ödenir. MTV ödemeleri 2. taksit 31 Temmuz’da sona erecek.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Son Günü Ne zaman?

MTV taksidinin 2.’si olan Temmuz ayı taksidi için kısa bir zaman kaldı. 1 Temmuz’da başlayan ödemeler için son tarih 31 Temmuz 2021 olacak. MTV ödeme işlemleri gib.gov.tr’de yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 – 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile yapılabiliyor.

Taşıt Vergisi ne zaman yatırılıyor?

Motorlu taşıtlar vergisi ne zaman ödenir? Motorlu Taşıtlar Vergisi, her yıl Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenir.

2021 MTV kaç taksit?

Ocak ve temmuz olmak üzere iki eşit taksit şeklinde ödenebilen MTV ‘nin, ikinci taksidini ödemek için son gün olan 31 Temmuz hafta sonuna denk geldiği için son tarih 2 Ağustos 2021 olarak belirlendi.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Uno Nasıl Bir Araba?

Akbank MTV kaç taksit 2021?

Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksit olarak ödenir. Ocak ayında yapılan ilk taksit ödemesini 1-31 Ocak tarihleri arasında, Temmuz ayında yapılan ödeme ise 1-31 Temmuz tarihleri arasında yapılabilir.

MTV nasıl ödenir 2021?

Motorlu Taşıt Vergisi anlaşmalı bankaların şubelerinden ya da anlaşmalı bankaların alternatif ödeme kanallarından (İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı, Mobil Bankacılık vb.), PTT işyerlerinden ve vergi dairelerinden de ödenebiliyor.

Motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksiti ne zaman?

MTV ‘nin ilk taksit ödemesi 1 Ocak-8 Şubat 2021 tarihinde, ikinci taksit ödemesi ise 1 Temmuz-2 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılmalıdır.

Motorlu taşıtlar vergisini geç ödersem ne olur?

MTV Ödenmezse Ne Olur? MTV geç ödenirse aylık %1,4 gecikme faizi işlemeye başlar ve MTV için yatırılması gereken tutar her ay artar. Yani faiz ödememek açısından Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme tarihleri arasında araç vergi ödemesi yapmak oldukça önemli.

Motorlu Taşıtlar Vergisi haftasonu ödenir mi?

Bir aracın trafik sicil kaydı yapıldıktan sonra yılda iki kez MTV alınır. Genelde Ocak ve Temmuz aylarında alınan bu ödemelerin son günü bazen resmi tatillere ya da hafta sonlarına denk geliyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl düşürülür?

Motorlu taşıtlar vergisini indirimli ödemek için aracınızın kasko bedelinin %5’i ödemeniz gereken MTV tutarını aşması gerekiyor. MTV indirimi hesaplama oldukça kolaydır. Örneklersek aracınızın kasko bedeli 100 lira, ödemeniz gereken taşıt vergisi ise 6 lira. MTV tutarınız aracınızın kasko bedelinin %5’ini geçiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *