Soru: Toyota Corolla 1.6 Terra Nasıl Araba?

Toyota VVTI motor nedir?

Toyota menşeli motorun harf açılımı “Variable Valve Timing with intelligence” yani akıllı değişken supap zamanlaması demektir. Verilen isimden de gördüğümüz gibi mantık değişken supap zamanlamasıdır. Yeterli ve belli sıraya bağlı olarak emme supapları VVT-i tipi motorda zamana bağlı olarak sürekli değişkenlik gösterir.

2012 Toyota Corolla 1.6 kaç beygir?

2012 Toyota Corolla XI (E170) 1.6 Valvematic (132 bg )

Valvematic ne demek?

Toyota valvematic, emme supaplarının açılma miktarlarını (supap kaldırma miktarı: valve lift) ve bunu sonucunda silindirlere alınan hava miktarını sürekli olarak ayarlayan supap teknolojisine verdiği yeni isimdir. Toyota’nın 1.6, 1.8 ve 2 litrelik valvematic motorları kullanılmaktadır.

VVT i nasıl çalışır?

Sistem istenen devir bandına göre ECU sayesinde kam mili dönüş açısını değiştirir. Değişen kam mili oryantasyonu ile emme supapları daha uzun süre açık kalır. Bu sayede silindir içindeki oksijen miktarı artar.

Dual motor ne demek?

İki motorlu (baş ve ayak kısmı kalkan / yükselen) hasta karyolalarının imalatında kullanılmaktadır. İlave edilebilecek olan bir piston motor ile üç motorlu ( baş, ayak kısmı ve yüksekliği ayarlanabilen) hasta karyolalarının imalatında da kullanılabilmektedir.

Toyota Corolla 1.3 motor kaç beygir?

1.3 litrelik karbiratörlü motor 75 beygir güç üretiyor. 1.3 litrelik 16 supaplı enjeksiyonlu motorun gücü ise 86 beygir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *