Soru: Yerli Araba Ne Zaman Tanıtılacak?

Yerli otomobil ne zaman çıkacak?

Yerli otomobil tam gaz: 2022 yılının sonunda seri üretime hazır.

Yerli araba ne kadar yerli?

“Yüzde 51 yerlilik oranı ile başlayacağız” Karakaş, fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye’ye ait “bağımsız ve özgür” olan TOGG’da yerlilik oranına ilişkin olarak, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre ülkemizde binek otomobilde yerlilik oranı yüzde 19,6 ile yüzde 66,3 arasında değişiyor.

Yerli otomobil yapıldı mı?

Yerli otomobil, Gemlik tesislerinde üretilecek. Yapımı hızla sürüyor. Yerli otomobilde, 2022 yılının sonunda seri üretime başlanacak.

TOGG parçaları nerede üretiliyor?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli’de bulunan Otomotiv Tedarik Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (TOSB) incelemelerde bulundu. Otomobiller için iç ve dış plastik bazlı kompleks parçalar üreten Farplas Otomotiv’i ziyaret eden Varank, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Yerli otomobil banttan ne zaman çıkıyor?

Türkiye’nin Otomobili Projesi’nde şu anda her şeyin planlandığı şekilde devam ettiğini söyleyen Varank, “Biliyorsunuz fabrikamızın inşaatı başlamıştı. İnşaat son hızda devam ediyor. 2022 yılının sonunda arabalarımızın banttan indirileceğini biz zaten ilan etmiştik.

TOGG ismi ne oldu?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca TOGG, Türkiye merkezli bir otomobil üretici şirkettir.

TOGG neresi yerli?

Araç, 2020’de Gemlik, Bursa’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir arazide inşasına başlanması ve 2021’de tamamlanması planlanan bir fabrikada üretilecektir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Uno Nasıl Bir Araba?

TOGG aküsünü kim üretecek?

TOGG geliştirmekte olduğu elektrikli araç ürün gamı içindeki en temel bileşenlerden biri olan batarya için dünyanın önde gelen Li-Ion batarya üreticilerinden Farasis ile mutabakat zaptı imzaladı. Varılan anlaşmaya göre TOGG ‘un batarya modülü ve paketi Türkiye’de üretilecek.

Yerli araba parçaları yerli mi?

Yerli otomobil TOGG’un hem kendisi hem de parçaları için fikr-i mülkiyet hakları ülkemize ait. Bu da onu yerli kılıyor.

TOGG tamamen elektrikli mi?

TOGG mühendisleri tarafından geliştirilen ve tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları %100 TOGG ‘a ait olan, yüksek teknolojiye sahip doğuştan elektrikli ve bağlantılı platform.

Bursa TOGG fabrikası ne zaman açılacak?

Bursa ‘nın Gemlik ilçesinde 1,2 milyon metrekarelik alan üzerinde 2022 başında tamamlanması planlanan tesisin temeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla atıldı. Gemlik tesisinin üstyapı çalışmaları Yapı Merkezi şirketi tarafından Ocak 2021’de başlatıldı.

TOGG fabrikası kuruldu mu?

TOGG ‘un sosyal medya hesabından fabrikanın inşaatında gelinen son noktanın drone fotoğrafları paylaşıldı. Türkiye’nin yüksek teknolojili ilk yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın temeli, 18 Temmuz’da Bursa’nın Gemlik ilçesinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atıldı.

TOGG batarya yerli mi?

Li-Ion batarya üreticilerinden Farasis ile anlaşmaya giden TOGG ‘un, bu kapsamda yerli otomobilin batarya modülü ile paketinin de Türkiye’de üretmesi bekleniyor. Keith Kepler tarafından ABD’de kurulan Farasis Energy, enerji yoğunluğu ile öncü olan Li-ion pillerle Çin ve Avrupa’da faaliyet alanını genişletti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *