Subaru Hangi Ülke Araba?

Subaru XV hangi ülkenin?

Subaru Japonya otomobil markasıdır.

Land Rover hangi ülkeye ait?

Merkezi Solihull, İngiltere’dedir. Aslında Rover markası altında bir modelin adıydı. Bugün, Tata Group’a ait olan Tata Motor Şirketi bünyesindedir. 26 Mart 2008’de Ford Motor Şirketi tarafından Hindistan araba üreticisi Tata’ya satılmıştır.

Skoda hangi ülkeye ait?

ses (yardım·bilgi)), Çek otomobil üreticisi, en eski otomobil üreticilerinden biridir. 1991’de Volkswagen Grubu tarafından satın alındı. Şirket 1895 yılında Laurin & Klement adlı aile şirketinde çalışan 2 kişinin bisiklet yapmak üzere ortaklık kurmaları ile kuruldu.

Volvo marka araba hangi ülkenin?

Volvo Car Group ( Volvo Cars), Çin’deki Zhejiang Geely Holding (Geely Holding) şirketine aittir. Volvo Cars, şirketin Ford Motor Company tarafından satın alındığı 1999 yılına kadar İsveç Volvo Grubu’nun bir parçasıydı. 2010 yılında ise, Volvo Cars Geely Holding tarafından satın alındı.

Range Rover hangi motoru kullanıyor?

PSA grubundan birçok modeli için motor almasına rağmen Ford’da diğer markalara motor ihraç eden markalar arasında yer alıyor. Land Rover, Range Rover, Jaguar ve Volvo gibi markalar bazı modellerinde Ford marka benzinli motorları tercih ediyorlar.

Rover Hangi grubun?

Markanın sahibi Tata Motors şirketidir. Range Rover 1970 yılından beri üretilmektedir.

Land Rover in sahibi kim?

1991 yılında Skoda ‘nın yüzde 31’lik hissesini satın alan Volkswagen Grubu, 2000 yılına gelindiğinde markanın tek sahibi oldu.

Skoda Fabia hangi ülkede üretiliyor?

Mlada Boleslav fabrikasından çıkan otomobil, aynı zamanda 2014’ün sonunda tanıtılan üçüncü jenerasyonun 500 bininci örneği konumunda.

You might be interested:  Sık sorulan: Hangi Araba Az Yakar?

Skoda kim Uretiyor?

Skoda Auto, kökü çok eskilere dayanan ve Çek menşeili otomobil markalarından birisidir. 1895 yılında kurulan Skoca Auto markası 1991 senesinde Volkswagen tarafından satın alınmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *